A vizesedés, nátha, köhögés ellenszerei
Sokszor te is megfeledkezel a gyógynövények hatásairól? Öreg hiba! Hiszen számtalan panaszodat gyógyíthatod velük.
- Halványítja a mimikai ráncokat, feszesebbé teszi a bőrt: kíméletes lézeres bőrmegújító kezelés, ami nyáron is elvégezhető »
- Folyton ingadozik a testsúlya, és észbontóan nőies: a modell stílusát és őszinte fotóit imádják az Instán »
- A szűk szárú farmer még nem vonul vissza teljesen: ezekben a nőies összeállításokban igazán divatosan mutat »

- Ki ajánlhatja fel először a tegeződést? 10 kérdés, amire mindenkinek illik tudni a választ
- Lilu is megszólalt a Glamour-gála botrányos celeb résztvevőiről: meglepő, mit írt róluk
- Mi Argentína fővárosa? 8 kérdés a világ földrajzából, ami sokakat megizzaszt
- Hogyan jó: jeggyűrű vagy jegygyűrű? 8 összetett magyar szó, amiről sokan azt hiszik, hogy jól írják, pedig nem
- Deutsch Anita párducmintás bikiniben: 48 évesen tökéletes az alakja a kommentelők szerint
Már az év elején elhangzott a meteorológiai jóslat, miszerint az idei év igen meleg és száraz lesz, beigazolódni látszik, és a szeptemberi előrejelzés sem ígér hidegebb és csapadékosabb időt az átlagosnál.
Azonban sejtheted, hogy őszre a szokásos idő és időjárás változással járó meghűléses, náthás időszak most sem kerül el bennünket.
Éppen ezért érdemes megismerned néhány olyan gyógynövényt, amelynek a forrázata neked is segíthet a sokszor gyötrelmes köhögéssel és rossz közérzettel járó őszi megfázások könnyebb átvészelésében.
Bodza és hárs
Két olyan közismert tavasszal virágzó fa van, aminek virágját minden gyógynövény könyv az elsők között említi a légúti, meghűléses betegségek gyógyítására: a bodza és a hárs.
Ezeknek a szárított virágait ne önmagukban forrázd le, hanem készíts teakeveréket, így erőteljesebben érvényesül az egyes füvek egymást kiegészítő, segítő gyógyhatása.
Gyógyító hét fű teakeverék
Harmincéves tapasztalat alapján azoknak a természetgyógyász orvosoknak kell igazat adnom, akik nem ellenzik ugyan, hogy külön-külön egy-egy gyógynövényből főzz teát, előnyösebbnek tartják azonban a teakeverékek készítését. Dr. Oláh Andor, a gyógynövények fokozottabb használatát lelkesen szorgalmazók egyik úttörő egyénisége hét féle gyógyfűből külön receptet állított össze amolyan – ahogy ő nevezte – gyulladás elleni bázis tea spektrumú teakeveréknek nevezhetjük.
Íme a hét teafű:
apróbojtorján,
borsosmentalevél,
cickafark vagy kamillavirág,
csalánlevél,
diólevél,
kakukkfű,
komló vagy macskagyökér.
A bodza- és a hársfavirág izzasztó hatású, ezzel tisztítja a szervezetet a különféle káros salakanyagoktól, a hársfavirág ráadásul még nyugtató hatással is bír, védi a nyálkahártyát.
A bodzavirág enyhe hashajtó és vízhajtó. Ezekhez társítsd még a kamillát, kakukkfüvet és a mentát. A kakukkfű görcsoldó és baktériumölő hatására van szükség, a kamilla a hurutos, gyulladásos felső légutakat gyógyítja, a menta pedig a náthával sokszor együtt járó gyomorpanaszok gyógyszere.
Ezekhez keverhetsz még lándzsás útifüvet és orvosi zilizt, ezek megkönnyítik a nyák kiköhögését, és nyálkás bevonatukkal védik az ingerlékeny, beteg nyálkahártyát.
Hogyan fogyaszd?
Ha az említett füvekből gondoskodsz megfelelő tartalékról, és naponta megiszol 2-3 csészével a keverék forrázatából, mézzel édesítve, nem kell félned, hogy az őszi lehűlésekkel járó nátha, köhögés, fejfájás, gyomorfájás teljesen levesz lábról.
Az említett füvek, virágok legtöbbjéből az idén a természetben már nem tudsz gyűjteni. Az esetleges őszi használatra hozz idejében a gyógynövény patikából, ne várd meg, míg megbetegszel, és a hidegben majd betegen, lázasan kelljen az utcákat járva keresned.
OLVASD EL EZT IS!

- cukorbetegség
- uborka
Az uborka 3 áldásos egészségügyi hatása

- paradicsom
- káposzta
A 3 legerősebb rákellenes nyári zöldség

- bőrápolás
- termékenység