Segíti az alvást és szabályozza a vércukorszintet - Ez az egyik leghatékonyabb magnézium fajta

A magnézium-biszglicinátot a nap bármelyik szakában beveheted.

A magnézium-biszglicinát hatása
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A magnéziumnak számos típusa létezik annak megfelelően, milyen biohasznosulással rendelkezik. A magnézium-biszglicinát az egyik leghatékonyabb szerves magnéziumfajta, amely amellett, hogy segíti az alvást, még a vércukorszintet is szabályozza. 

Ez az egyik leghatékonyabb magnéziumfajta

Friss kutatások szerint az olyan szervetlen magnéziumformák, mint a magnézium-oxid, magnézium-szulfát és magnézium-karbonát kevésbé hasznosulnak a szervezetben, mint a magnézium-biszglicinát. Ez többek között annak köszönhető, hogy a magnézium-biszglicinátnak magasabb az abszorpciója a szervezetben más magnéziumformákhoz képest, azaz jóval hatékonyabban szívódik fel és hasznosul, mint az ásványi anyag más, szervetlen formái. 

GettyImages-1445793506
Fotó: PhotoAlto/Frederic Cirou / Getty Images Hungary

Nem mellesleg ez az egyik legkíméletesebb magnéziumtípus is, amely nagy mennyiségben sem okoz székletlazulást, illetve gyengéd a gyomorral, ami nagy előny azok számára, akiknek érzékeny az emésztőrendszere. 

Mire jó és mikor vehető be? 

A magnézium-biszglicinát a nap bármelyik szakában, akár étkezés közben is bevehető, és nagyobb dózisban sem okoz gyomorproblémát. A glicin önmagában is nyugtató, alvást segítő hatóanyag, magnéziummal párosítva hatékonyan kiegészíti a stresszoldó hatását, ezért sokan az esti napszakban alkalmazzák. De ismert még vércukorszint-szabályozó és idegrendszer-erősítő hatásáról, valamint hozzájárul a normál csontozat és fogazat fenntartásához, a meszesedés (kalciumlerakódás) megakadályozásához és a D-vitamin optimális működéséhez.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A magnéziumhiány tünetei

Szervezetünk egészséges működéséhez elengedhetetlenül fontosak a megfelelő ásványi anyagok. Ilyen egyebek mellett a magnézium is, melynek hiánya súlyos és életveszélyes betegségeket okozhat. A magnéziumhiány tünete lehet izomgörcs, de nőgyógyászati, szülészeti problémákat is okozhat, illetve a kettes típusú diabétesz kialakulásával is összefüggésbe hozható.

GettyImages-1410599282
Fotó: Songsak rohprasit / Getty Images Hungary

Természetes formában a zöld növényekből, a magvakból, halakból, teljes kiőrlésű lisztből vehetjük magunkhoz. De sajnos egyre kevesebb magnézium van a táplálékokban az ipari élelmiszer-feldolgozás és a műtrágyák elterjedése miatt. Pótolni mindenképpen szerves kötésű magnéziummal érdemes, amelyekhez a magnézium-biszglicinát is tartozik. A bevitt magnéziumnak nagyjából csak a fele szívódik fel, ezért jó, ha több adagban vesszük be. Az egészséges beviteli mennyiség pedig függ a testsúlytól, az életkortól és még néhány fontos életmódbeli körülménytől. Fontos azonban megjegyezni, hogy mielőtt bármilyen étrend-kiegészítőt kipróbálnál, konzultáj az orvosoddal! 

Súlyos betegségeket jelezhet a székrekedés - A hízással is összefügghet, ha tartós

A székrekedés egészségügyi problémák mellékhatása is lehet.

Elolvasom

(A képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük