Segíti az alvást és szabályozza a vércukorszintet - Ez az egyik leghatékonyabb magnézium fajta
A magnézium-biszglicinátot a nap bármelyik szakában beveheted.
A magnéziumnak számos típusa létezik annak megfelelően, milyen biohasznosulással rendelkezik. A magnézium-biszglicinát az egyik leghatékonyabb szerves magnéziumfajta, amely amellett, hogy segíti az alvást, még a vércukorszintet is szabályozza.
Ez az egyik leghatékonyabb magnéziumfajta
Friss kutatások szerint az olyan szervetlen magnéziumformák, mint a magnézium-oxid, magnézium-szulfát és magnézium-karbonát kevésbé hasznosulnak a szervezetben, mint a magnézium-biszglicinát. Ez többek között annak köszönhető, hogy a magnézium-biszglicinátnak magasabb az abszorpciója a szervezetben más magnéziumformákhoz képest, azaz jóval hatékonyabban szívódik fel és hasznosul, mint az ásványi anyag más, szervetlen formái.
Nem mellesleg ez az egyik legkíméletesebb magnéziumtípus is, amely nagy mennyiségben sem okoz székletlazulást, illetve gyengéd a gyomorral, ami nagy előny azok számára, akiknek érzékeny az emésztőrendszere.
Mire jó és mikor vehető be?
A magnézium-biszglicinát a nap bármelyik szakában, akár étkezés közben is bevehető, és nagyobb dózisban sem okoz gyomorproblémát. A glicin önmagában is nyugtató, alvást segítő hatóanyag, magnéziummal párosítva hatékonyan kiegészíti a stresszoldó hatását, ezért sokan az esti napszakban alkalmazzák. De ismert még vércukorszint-szabályozó és idegrendszer-erősítő hatásáról, valamint hozzájárul a normál csontozat és fogazat fenntartásához, a meszesedés (kalciumlerakódás) megakadályozásához és a D-vitamin optimális működéséhez.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A magnéziumhiány tünetei
Szervezetünk egészséges működéséhez elengedhetetlenül fontosak a megfelelő ásványi anyagok. Ilyen egyebek mellett a magnézium is, melynek hiánya súlyos és életveszélyes betegségeket okozhat. A magnéziumhiány tünete lehet izomgörcs, de nőgyógyászati, szülészeti problémákat is okozhat, illetve a kettes típusú diabétesz kialakulásával is összefüggésbe hozható.
Természetes formában a zöld növényekből, a magvakból, halakból, teljes kiőrlésű lisztből vehetjük magunkhoz. De sajnos egyre kevesebb magnézium van a táplálékokban az ipari élelmiszer-feldolgozás és a műtrágyák elterjedése miatt. Pótolni mindenképpen szerves kötésű magnéziummal érdemes, amelyekhez a magnézium-biszglicinát is tartozik. A bevitt magnéziumnak nagyjából csak a fele szívódik fel, ezért jó, ha több adagban vesszük be. Az egészséges beviteli mennyiség pedig függ a testsúlytól, az életkortól és még néhány fontos életmódbeli körülménytől. Fontos azonban megjegyezni, hogy mielőtt bármilyen étrend-kiegészítőt kipróbálnál, konzultáj az orvosoddal!
Súlyos betegségeket jelezhet a székrekedés - A hízással is összefügghet, ha tartós
A székrekedés egészségügyi problémák mellékhatása is lehet.
Elolvasom(A képek forrása: Getty Images Hungary)