Megtalálták a kórházak legfertőzőbb pontját! És nem a WC az
Nem a kórházi WC az épület legveszélyesebb pontja. Amerikai kutatók szerint valami más.
A kórházaktól legtöbben akkor is ódzkodnak, ha csak látogatóba kell menniük. Egyesekből a kellemetlen klórszag, másokból a fertőzésveszély tudata vált ki ellenállást.
Amerikai kutatók három városi oktatókórházat vizsgáltak meg Torontóban, Ontarióban. Mintákat vettek többek között a kórházi WC-k felületéről, a külső és belső kilincsekről, valamint a liftek nyomógombjairól is.
Fertőzésveszély a liftekben
A liftek nem csupán azért válhatnak veszélyessé, mert a zárt térben könnyebben terjednek cseppfertőzéssel a kórokozók. A kutatók összesen 120 felvonó nyomógombjait, számos kórházi ajtó kilincsét és 96 WC-t töröltek át a hét különböző napjain. A legtöbb baktériumot a liftek nyomógombjain találták. Többek között olyan fajok bújnak meg ezeken a felületeken, mint az Enterococcusok és a Pseudomonasok.
Néhány, az előbbiek táborába tartozó mikroorganizmus felel a húgyúti fertőzések kialakulásáért, míg utóbbiak hallójárat-gyulladást okozhatnak, illetve legyengült immunrendszerű betegek esetében akár a szívet, a tüdőt is megtámadhatják. A kutatás tanúsága, hogy érdemes alaposabban takarítani azokat a felületeket, amelyeket a legtöbben nem tartanak veszélyesnek.
Munkahelyed veszélyes pontjai
Nemcsak a kórházak, akár a munkahelyed is veszélyessé válhat, ha egy-egy kolléga betegen megy be dolgozni. Nézd meg, melyek azok a felületek, ahol sok kórokozó bújhat meg. Lapozd át a galériát!
Naponta hányszor fogod meg? Ez a munkahely 6 legfertőzőbb pontja influenzaszezonban
Nézegess képeket!
Elolvasom
Prémium vitaminok szerves forrásából
Fedezd fel a BioTechUSA új, prémium étrendkiegészítőit, melyeket a természet által inspirált hatóanyagok gondos válogatásával alkottunk meg a szervezetünk optimális működésének támogatására. A funkcionális termékek tökéletesen kiegészítik egymást, így teljeskörű megoldást nyújtanak a legmagasabb szintű napi rutinhoz.

Promóció
OLVASD EL EZT IS!

- tudomány
- repülő
Baktériumzseb: hol élnek a legtovább a kórokozók?

- tudomány
- baktérium