Amikor muszáj több napra befeküdni a kórházba: ezeket a dolgokat kell bepakolni
A kórházak limitált mennyiségű ellátást tudnak biztosítani a befekvő betegek részére, így pár dolgot mindenképpen be kell pakolni.


- A 40 éves Gisele Bündchen máris forrónadrágba bújt: a kétgyermekes modell csak a csúcsformát ismeri »
- Ultranőies rövid frizurák, minden korosztály számára: divatos és határozott megjelenést garantálnak »
- Gyönyörű virágba borult ruhák, álmodozó menyasszonyoknak: a Daalarna visszahozza az elveszett ünnepek szépségét és örömét »
- Kvíz: mennyire ismered Magyarországot? Teszteld magad!
- Kvíz: melyik folyó mellett van Makó? 10 kérdés Magyarország földrajzáról
- 10 kérdés biológiából, amit a suliban még tudni kellett: melyik igaz az állítások közül?
- Ő Gallusz Niki ritkán látott párja: Laurával 10 éve egy párt alkotnak
- Az auschwitzi nőgyógyász, aki Mengelétől mentette meg a várandós rabokat: döntése az élete végéig üldözte Gisella Perlt
Nem számít jó hírnek, ha valaki végül többnapos vagy akár többhetes kórházi ellátásra szorul. A kezdeti sokkból azonban hamar észhez kell térni, és még idejében átgondolni az előkészületeket.
Gyakran egy kontrollvizsgálat vagy kellemetlen tünetek kivizsgálása során derül ki, hogy a beteg tartós kórházi kezelést igényel. Az is előfordulhat, hogy már haza sem mehet. Ilyen esetekre jó tudatában lenni annak, milyen holmikra lehet szükség a kórházban. Ellátás ide vagy oda, a szükséges dolgok túlnyomó részét a betegnek kell saját magának biztosítania.
Miket kell bepakolni kórházi befekvés esetén?
Attól függően, milyen jellegű problémával tartják bent a beteget, különböző dolgokra lehet szükség. Mindenekelőtt érdemes informálódni a látogatási időről, hogy tájékoztatni lehessen a családtagokat, barátokat is, nehogy potyára menjenek a kórházba. Meg kell tudakolni, mit lehet inni-enni, mikor lesz az esetleges műtét. A műtétek előtt külön oda kell figyelni arra, hogy még a fogprotézist és a kontaktlencsét is ki kell venni, nem beszélve a testékszerekről.
Ezenkívül a dohányosoknak a műtétek előtt legalább két nappal le kell tenniük a cigit, az alkoholt is legalább négy-öt nappal a befekvés előtt már el kell hagyni, még jobb már 3-4 héttel előtte. Ezzel ugyanis a lehetséges műtéti komplikációknak az esélyét lehet csökkenteni. Közben persze arra is figyelni kell, mik azok, amik jó, ha kéznél vannak a kórházi idő alatt - a személyazonosító okmányokon kívül!
(Képek forrása: Getty Images Hungary)