Elűzi a Candidát, rákellenes, és fogyókúrához is jó

Még mire képes a kókuszolaj?

A kókuszzsír vagy kókuszolaj segít a betegségek megelőzésében.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha a napraforgóolaj helyettesítéséről van szó, akkor a legtöbb embernek olívaolaj jut eszébe, pedig létezik más alternatíva is.

A kókuszolaj vagy kókuszzsír számos egészségügyi előnnyel bír, ami okot ad arra, hogy beiktasd az étrendedbe.

Hogy készül a kókuszolaj?

A kókuszolaj a kókuszpálma magjának szárított beléből - más néven koprából - készített növényi olaj. Sajtolhatják hidegen, létezik finomításon át nem esett szűz kókuszolaj, illetve finomított kókuszolaj is - ez utóbbi azonban kevesebb értékes vitamint és aminosavat tartalmaz, mint a hidegen sajtolt vagy a szűz változat.

A frissen sajtolt kókuszolaj fehér színű, illata kissé szokatlan, de kellemes. Szobahőmérsékleten zsírszerű az állaga, 24°C-on azonban megolvad, és olaj lesz belőle. Amire érdemes figyelni: ha a kókuszolaj vagy kókuszzsír íze és szaga csípőssé, karcossá válik, azt jelenti: megavasodott - ilyenkor már fogyasztásra nem alkalmas.

A kókuszolaj egészségügyi hatásai

Szívvédő olaj

A kókuszolaj előnye az állati eredetű zsiradékokkal szemben, hogy közepes szénláncú zsírsavakból áll, amelyek gyorsabban szívódnak fel a szervezetben, és felszívódásukhoz nem kell epesav. Mivel közvetlenül és változás nélkül kerülnek a bélrendszerből a véráramba, nem képeznek plakkokat az artériákban. Vagyis a kókuszolaj szívvédő hatású.

15 hatékony szívvédő táplálék

Nézegess képeket!

Elolvasom

Candida, baktériumok és vírusok ellen

Mivel a Candida-diéta alatt csak hidegen sajtolt olajok fogyaszthatók - mert ezek nem jelentenek táplálékot a gombák számára -, a kókuszolaj remekül passzol a képbe. További jó hír, hogy laurinsav-tartalmának köszönhetően antibakteriális, gomba- és vírusölő hatással bír, erősíti az immunrendszert.

Tudtad?
A kialakult Candida gomba okozta fertőzés, sokkal gyakrabban félrediagnosztizált betegség, mint más hüvelyi fertőzések. Biztos eredményt az otthon elvégezhető gyorsteszt, vagy orvos által rendelt laborvizsgálat adhat. A gyorstesztet patikákban, vagy például online a FeminaShopban vásárolhatod meg, a laborvizsgálatot pedig előzetes bejelentkezés után belgyógyászodtól kérheted.
Az otthoni Intim Candida Gyorstesztet itt rendelheted meg »

Rákellenes hatás

Rákellenes hatását elsősorban annak köszönheti, hogy a magas hőfokot is jól tűri, nem jön létre benne káros anyag, a szénlánc nem szenved deformációt, nem képez szabad gyököket. Más hevített olajokkal szemben tehát a kókuszolajnak nincs rákkeltő hatása.

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Segíti a fogyást

Egy evőkanál kókuszolaj körülbelül 100 kalóriát tartalmaz, tehát nem számít kifejezetten energiaszegénynek, ám mégis segíti a fogyókúrát.

A kókuszolaj telített, telítetlen és többszörösen telítetlen zsírsavak kombinációja. Fogyasztásával gyorsítható az anyagcsere, illetve az olaj segíti a koleszterinszint és a testsúly csökkentését.

Ne vidd túlzásba!
Természetesen semmit sem szabad túlzásba vinni: telítettzsírsav-tartalma miatt ne használd kizárólag ezt a típusú növényi olajat. Mivel a kókuszolaj ketontest formájában kering a vérben, lebontásához a máj munkájára van szükség - vagyis kizárólagos használata megterhelheti a szervet.

Kókuszolaj sütés-főzéshez

Mivel a kókuszzsír hőstabil, zsírsavjai akár több száz fokon is tartósak maradnak, érdemes tehát sütéshez-fűzéshez használnod. Az olívaolajat sem kell azonban kizárnod az étrendedből, de inkább hideg ételekhez, mártásokhoz ajánlott.

Ezt is szeretjük