Nem tudod leadni a hastáji felesleged? 3 betegség, ami a problémát okozhatja

Ha bármilyen igyekezet ellenére sem mutat kevesebbet a mérleg, érdemes figyelembe venni, hogy nem valamilyen egészségügyi probléma áll-e a háttérben.

Hasi hízást okozó betegségek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A has körüli zsírpárnák eltüntetése sok nő vágyálma, ugyanakkor előfordul, hogy az életmódváltás és a rendszeres testmozgás ellenére sem akar a makacs úszógumi eltűnni.

Ebben a genetika, az életkor, a túlzott stressz, az étkezési és alvási szokások is szerepet játszhatnak, ha viszont úgy érzed, minden igyekezeted ellenére a várt hatás elmarad, érdemes utánajárni, nem egészségügyi probléma okozza-e azt, hogy hónapok óta nem mozdul a mérleg nyelve.

Miért fontos a hasi zsír eltüntetése?

A hasi háj legveszélyesebb fajtája az úgynevezett viszcerális vagy zsigeri zsír, ez a hasüregben, a belső szerveket körülölelő zsírréteg. Ideális mennyiségben jótékony hatása van, ugyanakkor, ha több halmozódik fel belőle, a has falán levő zsírréteg olyan betegségek kockázatát is megnövelheti, mint a 2-es típusú cukorbetegség, magas vérnyomás vagy szív- és érrendszeri betegségek, amelyek visszaszorítására a leghatékonyabb módszer a kevés szénhidrátot engedélyező diéta. Ugyanakkor, ha bármilyen, tényleges igyekezet ellenére sem mutat kevesebbet a mérleg, illetve nem lappad a has, érdemes figyelembe venni, hogy nem valamilyen egészségügyi probléma áll-e a háttérben.

GettyImages-871524852

Pajzsmirigy-alulműködés

A pajzsmirigy termeli azokat a hormonokat, amelyek az anyagcsere sebességét szabályozzák, így közvetlenül az energiatermelésre és az energiafeldolgozásra is befolyással van, azaz, hogy a test az elfogyasztott ételeket energiává alakítja-e át, vagy pedig éppen ellenkezőleg, zsírok formájában raktározza.

A pajzsmirigy tehát nélkülözhetetlen az anyagcsere szabályozásában, hiszen, ha túl kevés hormon termelődik, az anyagcsere is lelassul, a salakanyagok nehezen ürülnek ki a szervezetből, emiatt pedig könnyebben felkúsznak a pluszkilók.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A pajzsmirigy-alulműködés leggyakoribb tünetei:

  • gyengeség, fáradtság
  • hideg végtagok
  • koncentrációképesség hiánya
  • testsúlynövekedés testmozgás mellet is
  • puffadt arc
  • száraz bőr, törékeny haj és köröm

Ha a fentieket tapasztalod, érdemes minél előbb orvoshoz fordulnod, hiszen már egy vérvétel is választ adhat a kérdéseidre. Ha beigazolódik a betegség, hormonkészítménnyel helyreállítható az egyensúly.

PCOS

A policisztás ovárium - petefészek - szindrómával különösen nehéz a fogyás, hiszen ennél a betegségnél felborul a nemi hormonok és az éhséget szabályozó hormonok egyensúlya, amelyet gyakran inzulinrezisztencia, a szénhidrát-anyagcsere zavara is nehezít.

A PCOS leggyakoribb tünetei:

  • fokozott szőrnövekedés
  • menstruációs vérzészavar
  • zsíros, pattanásos bőr
  • túlsúly
  • magas vérnyomás

A panaszok diagnosztizálására egy vérvizsgálat, valamint egy hasi és egy hüvelyi ultrahang adhat pontosabb képet. Ha beigazolódik a gyanú, megfelelő gyógyszeres készítményekkel és életmód-változtatással a tünetek megszüntethetők.

GettyImages-926678254

Prolaktinóma

Az agyalapi mirigy által termelt hormon a prolaktin, ami a tejválasztásért és a szoptatásért felelős, a tejcsorgás pedig ritka esetben férfiaknál is elfordul. A prolaktin-túlműködés egy rendellenes jelenség, a diagnózis felállítása mindenképp az endokrinológus szakember dolga.

A prolaktinóma tünetei:

  • jellemző a hízás, amely ellen a fogyókúra sem hatékony
  • menstruáció elhúzódása, leállása, meddőség
  • fejfájás
  • szőrösödés
  • a lábakon apró lila foltok jelenléte
  • szexuális vágy csökkenése
  • ingadozó hangulat
  • homályos látás

Az emelkedett hormonszint vérvétel során kimutatható, és gyógyszeres kezelésekkel is visszafordítható a folyamat.

Lapos has hetek alatt

Ezek a szuper hasizomgyakorlatok dolgoztatják az izmokat, de nem okoznak hátfájást.

Lapos has hetek alatt: 8 gyakorlat, ami formálja a hasat, de kíméli a hátat

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borító-és ajánlóképek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük