Durva allergia jelentkezhet a fogorvos után: nem szabad figyelmen kívül hagyni a kockázatot
Létezik implantátum-allergia.

- Élénk színek viselése 50 év felett: ultranőies kombinációk a legdivatosabb tónusokkal »
- Ragyogó és természetesebb hatású lesz a szőkített haj, besárgulás nélkül: hamvasító samponok árakkal »
- A 60 éves Meg Ryan letisztult szettekben is mindig csinos és nőies: a Top Gun egykori sztárja a klasszikus stílus híve »

- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
- Helyesíráskvíz: ironikus vagy irónikus? Tudod, hogy írjuk helyesen?
- Hogy néz ki egy női test több mint 50 kiló fogyás után? 8 nő előtte-utána képeken mutatta a változást
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- Heather Locklear lányából szőke szépség lett: a 24 éves Ava le sem tagadhatná édesanyját
A fém- és fogászati allergia vizsgálata során a pontos diagnózishoz a betegnek négy alkalommal meg kell jelennie a kezelőorvosnál, hogy a szakember a bőrtüneteket feljegyezze. Ez első hallásra soknak tűnhet. Ám a vizsgálat alapján megállapított csípő- vagy térdprotézist, fogászati implantátumot egy életen át viseli az ember, így már nem is tűnik olyan soknak a többszöri leolvasás.
Fém- és fogászati allergiavizsgálatot általában ortopédiai műtétek előtt, protézis vagy fogászati implantátum beültetését megelőzően végez a szakorvos. Az eljárásról dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa beszélt.
Az epicutan teszt
A vizsgálat elvégzése epicutan teszt segítségével történik, melynek során a gyanúba vett fémeket kamrás tapaszok segítségével ragasztják fel a beteg hátára. Az allergiát a bőrtünetekből lehet megállapítani, mert az arra érzékenyeknél a fémmel való érintkezés helyén bőrpír, duzzanat, ekcémás jellegű folt jelentkezik. A fémek korai és kései reakciókat is okozhatnak, ezért több alkalommal is szükséges leolvasni az eredményeket.
Jóval később is jelentkezhet pozitív reakció
Felrakás után 30 perc múlva a korai reakciót lehet megállapítani, ez fémek esetén ritkán pozitív. 48 óra múlva jelenik meg a késői kontaktallergiás reakció, ami 72 óránál erősödik, ezért évekkel ezelőtt itt véget is ért a tesztelés. Időközben azonban kiderült, hogy 10% körüli gyakorisággal 72 órán túl is jelennek meg pozitív reakciók, ezért kell megnézni a nyolcadik napon is. Előfordult olyan eset, hogy titániumra jelent meg pozitív reakció a nyolcadik napon.
Fényképről nem lehet diagnózist mondani
Sokan messziről érkeznek, nagyobb távolságokat is megtesznek, hogy az epicutan tesztet elvégeztessék. Természetesen könnyebbséget jelentene, ha nem kellene minden alkalommal megjelenni a rendelőben, ám a beteg érdekében a szakorvosok ehhez mégis ragaszkodnak.

Allergiagyanús tünetek
Tüsszögés? Ingerköhögés? Orrdugulás? Ödéma? A szervezetben megnövekedett IgE (immunglobulin E) szintet sokféle tünet jelezheti. Gyorstesztünk segít eldönteni, hogy visszatérő panaszaidat allergia, vagy valamilyen vírus, fertőzés okozza-e.
Bővebben itt olvashatsz a termékről.
Promóció
Áthidaló megoldásként a beteg részéről felmerülhet, hogy személyes konzultáció helyett fényképet küld a vizsgálat területről. A fotó azonban nem adja vissza a valós képet, emellett sokszor az orvos az ujjával is megtapintja a bőrt. Nem lehet súlyos döntéseket hozni, felelősséggel véleményt vagy javaslatot adni egy esetlegesen rossz minőségű fotó alapján.
Allergiavizsgálattal elkerülhető az újabb műtét
A vizsgálat alapos elvégzése azért fontos, mert ha az implantátum beültetését követően derül fény az allergiára, akkor csak egy újabb műtéttel és az implantátum cseréjével lehet megszüntetni a beteg panaszait. Ha viszont már a beavatkozás előtt kiderül, hogy milyen fémekre allergiás, akkor olyan anyagot használnak, amely nem okoz majd panaszokat.
A fémek közül leggyakrabban a nikkel, a króm, a kobalt és a réz okoznak tüneteket. Már az aranyról, sőt, az elmúlt években a korábban hipoallergénként ismert titániumról is kimutatták, hogy implantátumokban történő felhasználása az arra érzékenyeknél allergiás tüneteket válthat ki.
OLVASD EL EZT IS!

- allergia
- bőrbetegség
Mosópor-allergia: honnan tudhatod, hogy neked is az van?

- allergia
- nátha