3 nyomós érv a csokoládéfogyasztás mellett
Szereted, mert édes, mert ínycsiklandó? Mostantól azért is fogyaszthatod, mert egészséges.
A csokoládé amellett, hogy nem kimondottan fogyókúrás finomság, egészségügyi szempontból számtalan előnyös tulajdonsággal bír. Ha mértéktartó módon - a kiegyensúlyozott étrend részeként - fogyasztod, segít a rákmegelőzésben, jobb lesz tőle a hangulatod, és fokozza a fizikai állóképességet, valamint a szellemi funkciókat.
Csokoládé vagy tejbevonó?
Ahhoz, hogy az édesség minél több hasznos sajátosságát kiélvezhesd, tisztában kell lenned a valódi csokoládé és az utánzat közötti különbséggel. Ne csupán a termék ára alapján válassz, nézd meg a címkén, hogy milyen alapanyagok felhasználásával készült - így tudhatod, hogy a pénzedért valóban csokoládét kapsz-e.
A csokoládé legdrágább része az értékes fehérjéket, vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazó kakaóvaj, a tejbevonóból készült édességeknél ezt növényi zsírokkal helyettesítik.
Csokoládénak csak az a termék minősül, melyben legalább 35% az összes kakaó-szárazanyag - ebből legalább 14% a zsírmentes kakaós szárazanyag és minimum 18% a kakaóvaj. Ha az összetevők között egyáltalán nem látod a kakaóvajat, úgy nem csokoládéról, hanem kakaós tejbevonóról van szó.
Az egészséged szempontjából legjobb, ha több mint 50%-os kakaótartalommal készült, jó minőségű, ízesítetlen fekete csokoládét fogyasztasz. Persze mértékkel!
Hatékony antioxidáns
Számos tudományos kutatás támasztja alá, hogy a valódi csokoládé fogyasztása segít a rákmegelőzésben, sőt, a szív- és érrendszeri betegségek kivédésében is.
A benne lévő polifenolok - például a flavonoidok - a szervezetbe jutva természetes antioxidánsként működnek, így védelmet nyújtanak a káros szabadgyökök támadásaival szemben. De csökkentik az LDL-koleszterin szintjét, és megelőzik az érelzáródásért felelős plakkok képződését is.
Ötven gramm keserű csokoládé fenolvegyület-tartalma megegyezik másfél deciliter vörösboréval. A rendszeres csokievés vagy forrócsoki-fogyasztás tehát nemcsak az ízlelőbimbóid számára nyújt élvezetet, hanem egészségedet is segít megőrizni.
Vidámító táplálék
Ha kedvelt kifogásod a csokoládéfogyasztásra, hogy azért eszed, mert szomorú vagy, ezután sem kell változtatnod e szokásodon. A csoki rosszkedvűző hatását ugyanis számtalan tudományos kísérlettel alátámasztották már a szakértők. Fogyasztásával serkentheted a szervezet endorfintermelését. Ezt a vegyületet a köznyelvben boldogsághormonként is szokták említeni, hiszen a hangulatért felel. Ha pedig még ennél is többre vágysz, próbáld ki a chilis csokit. A csípős fűszernek köszönhetően felerősödnek a csokoládé hatásai, így még hatékonyabbá válik az endorfintermelés.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Energiabomba
Gyorsan és könnyen felszívódó hasznos tápanyagokat tartalmaz, így néhány kocka csoki elfogyasztásával nagyobb mennyiségű energiához juttatod a szervezeted. Mind a szellemi, mind pedig a fizikai teljesítőképesség növelésére alkalmas. Ha fáradtnak érzed magad, vagy vizsgázni készülsz, gyorssegélyként jó megoldás, ha bekapsz egy szelet csokit.
Száz gramm csokoládé energiatartalma 2400-2600 kJ. Emellett szinte minden csokoládé tartalmaz koffeint és teobromint, mely vegyületek serkentik az idegrendszer működését, csökkentik a fáradtságot és az álmosságot, illetve javítják a szellemi funkciókat.
OLVASD EL EZT IS!
- bőrápolás
- termékenység
Bőrszépítő, szívvédő, termékenységnövelő
- antioxidáns
- gyulladás
Aloe vera: Candida-ellenes, antioxidáns, gyulladáscsökkentő
- szőlő
- természetes csodaszer