A 6 leghatékonyabb tipp aranyér ellen
Minden 3. ember tapasztal aranyeres tüneteket élete során. Épp ezért a problémát komolyan kell venni. Tudd meg, mit tehetsz ellene!
Az aranyér a végbélnyílás körüli visszerek és vénák kitágulása révén jön létre. Alapvetően két fajtája létezik: beszélhetünk külső és belső aranyérről. Az előbbi esetén a végbélnyílás körül, a belső aranyérnél pedig a végbél belső falán jelennek meg a vénatágulatok.
A kialakulás sok tényezőn múlik, de alapvetően a felfázás, a fizikai megerőltetés – például a szülés –, illetve a nem megfelelő táplálkozási és életmódbeli szokások tehetők felelőssé érte. A kiöblösödött tágulatok begyulladhatnak, akár ki is vérezhetnek – így komoly fájdalmakat okozhatnak.
Tornázz!
Az aranyér kialakulásáért felelőssé tehető a mozgásszegény életmód. Ha ülőmunkát végzel, nagyobb esélyed van a betegség kialakulására. Épp ezért tanácsos óránként felkelni, egy kicsit levegőzni, változtatni a testhelyzeteden, hogy elkerüld a problémát. De ez csak a kezdet. Ennél jóval hatékonyabb, ha rendszeresen tornáztatod a lenti izmokat. Az intimtorna nem pusztán a hüvelyi izmok edzésben tartására alkalmas. Segítségével karban tartható a gátizomzat, így a végbél záróizma is. Nem pusztán megelőzési céllal végezhető a módszer – segítségével a már kialakult aranyér visszatornázható.
Rostok minden mennyiségben
Az aranyeret sokszor civilizációs ártalomnak nevezik. A nem megfelelő táplálkozás sokat ronthat a helyzeten. A rostszegény táplálkozásnak köszönhetően a széklet mennyisége jóval kevesebb a normálisnál, épp ezért ritkább székelést eredményez. Tovább rontja a helyzetet, hogy, mivel a széklet pang a vastagbélben, több folyadék szívódik vissza belőle – így pedig még inkább besűrűsödik, és jóval szilárdabb állagúvá válik. Mindezek hatására nehezebbé válik a székelés, és az erőlködés miatt könnyebben alakul ki az aranyér. Rendkívül fontos aranyeres panaszok esetén, hogy rostban gazdag táplálékokat fogyassz. Enélkül ugyanis esélytelen, hogy a panaszok enyhüljenek. Fogyassz sok gyümölcsöt és zöldséget – főleg nyersen. A banánt és az almát azonban mellőzd, mivel ezek lassítják az emésztést.
Sok folyadék és tejtermék
A kellő mennyiségű folyadék fellazítja a székletet, és megkönnyíti annak haladását a bélrendszerben. Különösen a felkelés után fogyasztott meleg gyógytea van kiváló hatással az emésztésre. Aranyeres tünetek esetén vedd komolyan a napi kétliternyi minimális folyadékfogyasztást. Emellett igen jótékony hatással bír a joghurtok és kefirek fogyasztása. Egyél legalább naponta egy pohárral, hogy elkerüld a kellemetlenségeket.
Higiénia és fertőtlenítő fürdő
Aranyér esetén külön figyelmet kell fordítani a testi higiéniára. Székelés után tanácsos a végbél környékét megmosni, de legalább intim törlőkendőt használni. Ezen kívül sokat segít a fertőtlenítő fürdő is. Tegyél két-három evőkanál apróra tört tölgyfakérget hideg vízbe. Forrald fel, majd hagyd állni, míg langyosra nem hűl. A főzetet öntsd az ülőfürdőhöz.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Amit tilos
Óvakodj a hidegtől!
Nem hiába mondták nagyanyáink, hogy az r-betűs hónapokban nem szabad a földre ülni. Jobban teszed, ha te is tartod magad ehhez a bölcs tanácshoz. Nem csak a földre tilos azonban leülnöd, ha fagyosabb az idő. Könnyen felfázhatsz egy hideg padon a buszmegállóban, de rossz hatással lehet az aranyeres panaszokra az is, ha hűvösebb napokon nem öltözöl fel rendesen.
Ne emelj nehezet!
Tartózkodj a fizikai megerőltetéstől. Ha rendszeresen emelsz nehezebb tárgyakat, jó eséllyel kaphatsz aranyeret a sok erőlködéstől. Szerencsésebb, ha a nehéz fizikai munkákat inkább párodra vagy egy kedves szomszéd fiúra bízod.
Fordulj orvoshoz!
Ha aranyeres panaszaid nem múlnak el egy héten belül, feltétlenül fordulj orvoshoz – ő megfelelő kúpot és krémet fog felírni tüneteid enyhítésére. Ha pedig súlyosabb a helyzet, valószínűleg műtéti beavatkozást fog javasolni.
OLVASD EL EZT IS!
- cukorbetegség
- uborka
Az uborka 3 áldásos egészségügyi hatása
- paradicsom
- káposzta
A 3 legerősebb rákellenes nyári zöldség
- bőrápolás
- termékenység