Így mutatja meg a bőr, ha baj van az alkoholfogyasztással: nagyon hamar meglátszik rajta
Egy idő után a bőrön is megmutatkozhatnak az alkoholfogyasztás negatív következményei.
Az alkohol számos káros hatása van, és a bőrön is nyomokat hagy, amelyek hamar észrevehetővé válnak, hiszen a rendszeres alkoholfogyasztásnak nemcsak hosszú, hanem rövid távú hatásai is ismertek, melyek komoly változásokat okozhatnak a bőr megjelenésében és egészségében egyaránt.
Az alkohol hatása a bőrre
A rendszeres italozás közismerten károsíthatja a májat (ebből a cikkből kiderül, hogy mennyi alkohol lehet túl sok a májnak), de a szervezet egészére is rosszul hat, negatívan befolyásolhatja a bőr egészségét, ami szemmel látható tünetekkel jelentkezik, illetve bizonyos szervi elváltozások is megmutatkozhatnak a bőrtünetek formájában. Valójában nincs olyan, hogy "mértékletes ivás", mert már 1-2 pohár ital is rosszat tesz.
Az alkohol rövid távú hatásai a bőrre
A rövid távú hatások azonnal jelentkeznek, a véredények kitágulnak, pirosas lesz az orca, a rozacea belobbanhat már egy pohár pezsgő elfogyasztása után is. Egy nappal az alkoholfogyasztás után az alábbiak tapasztalhatóak.
- Kiszáradás: az alkohol diuretikus hatása miatt a test több vizet veszít, ez pedig vízhiányos bőrt, beesett szemeket és a bőr ruganyosságának a csökkenését eredményezheti.
- Bőrpír: az alkohol stimulálja a hisztamin felszabadulását, ami az arcbőrben futó erek kitágulását eredményezi. Ez gyakran pirosságot vagy gyulladásokat okozhat.
- Alvászavarok: az alkoholfogyasztás zavarja az alvást, ami a szem alatti sötétebb karikákhoz, fakó bőrhöz és arcszínhez vezethet.
- Ödémásodás, arcpuffadás is jelentkezhet.
Az alkohol hosszú távú hatásai a bőrre
A rendszeres italozás hosszú távon akár maradandó elváltozásokat is okozhat - az alkoholizmus három stádiumáról korábban írtunk.
- Bőrfertőzések kockázata: az alkohol gyengíti az immunrendszert, ezért növeli a bőrfertőzések kockázatát.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
- Májbetegségek kialakulása: az alkohol hosszú távon súlyos májbetegségeket okozhat, amelyek a bőrön is látható elváltozásokat eredményeznek, mint például a sárgás elszíneződés, a bevérzések és az ekcéma - további tünetekről itt olvashatsz.
- Szabadgyökök: a szabadgyökök mennyiségét is növeli a bőrben, ami ráncokhoz, fakó bőrhöz és sötét foltok megjelenéséhez vezethet és a bőr petyhüdtebbé is válik.
Az alkohol ezeken kívül számos bőrbetegség kialakulását vagy súlyosbodását is elősegítheti. Ilyen betegségek például a rozácea, a pikkelysömör (pszoriázis), a szeborreás dermatitisz, ritkán porfíria cutanea tardát (PCT) is okozhat. Ezek a betegségek gyulladással, bőrpírral, viszketéssel és más kellemetlen tünetekkel járnak, amelyek a rendszeres alkoholfogyasztás miatt súlyosbodhatnak.
A MedicalNewsToday szakemberei szerint az italozás elkerülése nemcsak a bőr egészségét őrzi meg, hanem súlyos betegségek kockázatát is csökkenti. Fontos tisztában lenni az alkoholfogyasztás esetleges hatásaival és gondoskodni a bőr megfelelő ápolásáról és védelméről - itt minden fontos infót elolvashatsz a fényvédelemről.
Nagyon durva dolgot művel a szervezettel az alkohol: rosszabbat, mint eddig gondolták volna
Az alkoholfogyasztás újabb káros hatására derült fény.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- alkohol
- méregtelenítés