3 gyorssegély fájdalmas nyári csípésekre
Szabadulj meg a kellemetlenségektől a lehető legtermészetesebb szerekkel! Bemutatjuk a legjobbakat.
A nyár örömeit olykor beárnyékolja egy-egy fájdalmas kellemetlenség, melyet a rovarok mérnek rád. Hogy minél rövidebb ideig szenvedj a csípések okozta gyötrelmektől, érdemes bevetned néhány természetes módszert. Bemutatunk közülük hármat, melyek kíméletesek, mégis hatékonyak.
Legjobb módszer a megelőzés
Sok későbbi kellemetlenségtől óvhatod meg magad, ha előrelátó vagy, és gondolsz a megelőzésre. A védekezés ott kezdődik, hogy megpróbálod a lakásodtól - szúnyogháló segítségével - távol tartani a hívatlan vendégeket. Ha mégis bejutottak, párologtass citromfűolajat. Szabadtéren gyújthatsz füstölőt vagy fáklyát, melyekből kifejezetten szúnyogriasztó változatot is találsz a boltok kínálatában.
Használhatsz magadra fújható rovarriasztót is, ezekből érdemes olyat választanod, mely természetes alapanyagokból készült - például levendulából, citrusfélékből. De a kakukkfű, a szegfűszeg vagy az eukaliptusz is kedvelt hozzávaló.
Csak természetesen
Bármelyik módszert választod is, kezdd mindig a csípés helyének alapos tisztításával. Erre a célra tökéletesen megfelel némi víz és szappan. Minél hamarabb távolítsd el az esetleges fullánkot vagy kullancscsípés esetén magát az állatot. Az utóbbinál fontos, hogy ne nyomorgasd, ne kend be zsiradékkal, és lassan, lehetőleg még élve szedd ki a bőrödből. Ezt speciális kullancskiemelő kanállal teheted meg a legegyszerűbben, de szemöldökcsipesz is megteszi.
Bromelin
A bromelin az ananász gyümölcséből és szárából előállított antioxidáns hatású táplálékkiegészítő. Jótékony hatása rendkívül szerteágazó. Csillapítja a fájdalmat, kitűnő gyulladásgátló, és segíti a bőr regenerálódását.
Megelőzi a vérrögök kialakulását, és hatásos a visszértágulatok kezelésében. Probiotikus hatásának köszönhetően erősíti az immunrendszert is. Elősegíti a sebgyógyulást és a duzzanatok visszahúzódását. Ha csípést találsz magadon, vegyél be egy-egy kapszulát naponta háromszor, üres gyomorra. Helyileg is használhatod, ez esetben két kapszula tartalmát keverd össze egy kis vízzel, majd amikor az állaga krémszerűvé vált, vidd fel a duzzanatra.
Levendulaolaj
A levendula nem csupán a szúnyogok távol tartásában, de a már bekövetkezett csípések kezelésében is nagyon hatékony. Rovarcsípés esetén szappannal tisztítsd le az adott felületet, majd csepegtess rá illóolajat, és dörzsöld el. Azon túl, hogy fertőtlenít, enyhíti a fájdalmat, a viszketést, és még a fullánkot is a felszínre hozza. Bőrregeneráló hatású, akár a kivakart csípésre is alkalmazható. A levendulaolaj kivételesen hígítás nélkül, közvetlenül is felvihető a bőrre.
Körömvirágkrém vagy teafaolaj
A körömvirág régóta ismert gyulladáscsökkentő és hámosító hatásáról. Csípések kezelésére kifejezetten ajánlott, csökkenti a keletkezett duzzanatot. Egyszerűen csak kenj a sérült felületre egy keveset naponta többször, ahányszor jólesik. Válassz olyan változatot, mely legalább 2% hatóanyagot tartalmaz.
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
A körömvirágkrémet helyettesítheted teafaolajjal is, ami elsősorban a viszketést enyhíti. Ez utóbbi nyolcvan szerves alkotóelemből áll, sokoldalú gyógyhatása tudományosan bizonyított. Mindkettő jól használható már a megelőzésnél is, természetes rovarriasztóként.
Cikkünk a Reader’s Digest Vitaminok, gyógynövények, ásványi anyagok című könyve alapján készült.
OLVASD EL EZT IS!
- állat
- méreg
10+1 gyorssegély fájdalmas, égő csípésekre
- fertőzés
- kullancs
7 durva tévhit a kullancsokról
- kullancs
- agyhártyagyulladás