Segítenek-e a 30 napos kihívások a fogyásban? Elmondjuk, mit tapasztaltunk

Úgy tűnik, leáldozóban vannak a gyors fogyást ígérő módszerek.

30 napos kihívás a fogyásért
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A pár hetes, hónapos diéták csábítóak lehetnek, mivel azt ígérik, viszonylag rövid idő alatt érheted el az álomformádat.

De vajon ezek csak hangzatos kihívások, vagy tényleg működnek? Utánajártunk, segítenek-e a 30 napos kihívások a fogyásban. 

Segítenek-e a 30 napos kihívások a fogyásban? 

Mielőtt egyértelművé nem vált, hogy az életmódváltás és a hosszú távú egészséges életmód a kulcsa a fittségnek, virágzott a rövid, de hatásosnak ígért diéták kultusza. A legnépszerűbb talán máig a 30 napos diéta, amellyel elméletben csaknem egy hónap alatt veszíthetsz a testsúlyodból. De vajon valóban olyan hatásos-e, mint azt ígérik, és milyen hatással van a szervezetünkre?

GettyImages-1366913823
Fotó: Natalia Gdovskaia / Getty Images Hungary

Az egészséges táplálkozásnak nagyon fontos szerepe van az egészség megőrzésében és a betegségek megelőzésében, ezért lényeges, hogy a saját szervezetünknek leginkább megfelelő étrendet válasszuk, ha fogyni szeretnénk.

Egyes esetekben - pajzsmirigy-betegségek, cukorbetegség, inzulinrezisztencia, egyéb betegségek fennállása esetén - érdemes konzultálni orvossal is, hogy biztos legyél abban, hogy nem ártasz magadnak a kiválasztott étrenddel. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

A klasszikus 30 napos diéta során például 30 napon keresztül csakis egészséges ételeket kell fogyasztani, teljesen kiiktatva a cukrot, fehér lisztet, gabonát, tejtermékeket, hüvelyeseket, alkoholt és szulfitokat. Csak sovány húst, halat, tenger gyümölcseit, tojást, sok gyümölcsöt és zöldséget és olajos magvakat lehet kombinálni.

Ha kíváncsi vagy a leghatékonyabb diétákra, kattints ide

30 napos kihívás a fogyásért

Ereje viszont abban rejlik, hogy hozzászoktatja a szervezetet bizonyos típusú élelmiszerek - például friss gyümölcsök, teljes kiőrlésű gabonafélék és halak - étrendbe iktatásához, így szinte észrevétlenül válik egészségesebbé az étkezésed. Ám mi van akkor, ha drasztikusan és csak pár hétig követed a diétákat, aztán minden megy a régi kerékvágásban? 

GettyImages-1305213194
Fotó: Kseniya Ovchinnikova / Getty Images Hungary

Valószínűleg hallottál már a jojóeffektusról, akiknek nincs szerencséje, pedig már meg is tapasztalták. A jojóhatás az a folyamat, amikor egy személy a fogyókúra után ismét visszahízik, majd emiatt ismét fogyókúrázásba kezd, és máris kialakult az ördögi kör. Kiváltója maga a fogyókúra - a drasztikus tápanyagmegvonás, nem evés és túlzásba vitt testedzés. És bár rövid távon meghozza az eredményt, hosszú távon nem egészséges és nem is hatékony. 

Elmondjuk, mit tapasztaltunk

Az általunk kérdezett nők nagy része már tisztában van azzal, hogy ha hosszú távon szeretne változtatni a testsúlyán, akkor nem elég pár hétig egészségesen étkezni, hanem életmódváltásra van szükség. Emellett a fittséghez nagyon fontos összetevő a rendszeres testmozgás is. Nem kell mindenkinek fitneszmodellé válnia, de egy hetente többször beiktatott hosszú séta, vagy az otthon is könnyen végezhető gyakorlatok nagyban hozzájárulhatnak a látható eredményhez. 

Olvass tovább! Mi a különbség az életmódváltás és a diéta között?

Gyakran elhangzik, hogy a sikeres, végleges, nagy mennyiségű fogyáshoz nem diétázni kell, hanem életmódot váltani. Noha a két szó a fogyás merőben más megközelítését takarja, gyakori, hogy a közöttük lévő határ összemosódik az emberek fejében.

Mi a különbség az életmódváltás és a diéta között? Nem az, amire sokan gondolnak

Túl gyakori, hogy az életmódváltás csak a fogyásról szól.

Elolvasom

(A képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük