Kettétört Japánban a "gyilkos szikla": a legenda szerint egy ezeréves démont zárt magába

Pár napja a japán "gyilkos szikla" kettéhasadt, aminek a legenda szerint a belsejében egy rókadémon lakott.

Japán gyilkos szikla kettétört
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Tochigi prefektúrában található "gyilkos sziklához" érdekes legenda fűződik. Úgy tartják, hogy bárkinek képes kioltani az életét, aki közel merészkedik hozzá.

A mendemonda szerint egy gonosz, kilencfarkú démonróka szelleme rekedt a vulkáni kőzet belsejébe. Ez a misztikus képződmény nemrég kettéhasadt.

A gyilkos kő legendája

A legenda szerint a Sessho-seki kő valójában Tamamo-no-Mae holtteste, egy gyönyörű nőé, aki részt vett az 1107-1123 között uralkodó Toba császár elleni összeesküvésben. Erről a különleges nőről az a nézet terjedt el, hogy valójában egy gonosz rókadémon volt, akit egy Miura-no-suke nevű harcos győzött le, és az entitás pedig kővé változott.

2016-os kép a szikláról.
2016-os kép a szikláról.

A Nasu-hegyen található követ azóta elkerítették, és bárki számára megtekinthető turistalátványosság vált belőle. Valóban nem érdemes a közelébe menni, mert a vulkanikus hegységben olykor mérgező gázok törhetnek fel.

Kettéhasadt a szikla

Az egyik járókelő nemrég arra lett figyelmes, hogy a szikla két darabra hasadt. Gyorsan le is fotózta a jelenséget, és megosztotta a fényképet, az internet világában pedig futótűzként terjedt a híre annak, hogy a gonosz szellem kiszabadulhatott a fogságából.

- Összetört a japán gyilkos kő, ami a pletykák szerint egy kilencfarkú rókadémont tartott magában. Szerintem a démon most, 2022-ben körbe fog nézni, aztán még egy évezredre visszaköltözik a sziklába - írta az egyik kommentelő a kép alá.

- Én azt hittem, hogy 2022 már nem is lehet rosszabb. Most egy dühös japán szellem szabadult ki a gyilkos kövéből - áll egy másik hozzászólásban.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A közösségi média ilyen-olyan formában, de mindenki életének része. Mégis sokszor úgy tűnik, nem tudjuk megfelelően használni. De vajon hol rontjuk el? Miért mindig a legbántóbb kommenteken van a legtöbb like? Kell-e reagálni egy utálkozó hozzászólásra, vagy az ignorálás az egyetlen út? A legújabb epizódban többek között ezekre a kérdésekre Tóth Dani pszichológus, Verebélyi-Kovács Csilla, a Femina social media managere, valamint Pintér Ada műsorvezető kereste a választ.

Promóció

A Sessho-seki kő számos művészt is megihletett, regény, színdarab és film is készült a történetéről. A helyi önkéntes idegencsoport vezetője, Masaharu Sugawara azt nyilatkozta, hogy a kő széthasadása nagy kár, mivel a térség szimbólumaként tartották számon, és nagyon népszerű turisztikai látványosság volt. Úgy véli, hogy egy természetes folyamat zajlott végbe, aminek következtében szétnyílt a szikla.

Még nem döntöttek arról az illetékes hatósági szerveknél, hogy mi legyen a hírhedt kő sorsa, elképzelhető, hogy visszaállítják az eredeti formájába. 

Ámulatba ejtő képeken Japán elvarázsolt világa

Nézd meg Kunito Imai néhány csodás fényképét!

Ámulatba ejtő képeken Japán elvarázsolt világa, ahogyan még nem láthattad

Álomba illő fotókat készít a japán művész, Kunito Imai.

Elolvasom

(Cikken belüli kép forrása: Wiki Taro / Wikipedia CC0 1.0, borítókép forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük