10 mozdulat a lapos hasért, ami jobban hat, mint a felülések - Elég belőle napi 20 perc

Pár hét alatt nagyon meg fog látszani.

Gyakorlatok hasra nőknek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Sokan úgy gondolják, hogy a kockahashoz sok-sok felülésen keresztül vezet az út. Valójában azonban a titok sokkal inkább az izomzatfejlődését támogató, fehérjedús táplálkozásban és a különböző hasi izomcsoportok együttes fejlesztésében keresendő.

Noha a felülésekkel számos izmot átmozgathatsz, mégis legalább az oldalsó és az alsó területek edzését jobb más mozdulatokra bízni. Ráadásul a felülések egy nagy hátránya, hogy ha nem szépen, szabályosan végzed őket, akkor könnyen megerőltetheted velük a nyakadat, és az edzés sem lesz egy kicsit sem hatékony. Mutatjuk, milyen gyakorlatokkal eddz inkább!

Gyakorlatok hasra felülések nélkül

Ezeket a mozdulatsorokat végezheted akár kis kocogást vagy más bemelegítést követően magukban, vagy egy hosszabb, egyedi edzésprogram részeként is felhasználhatod őket. Ha nagyjából napi 20 percet szánsz a hasizmaid edzésére, akkor végezd először mindegyik gyakorlatot 45 másodpercig, majd 15 másodpercig szusszanj egy kicsit, aztán ugyanez még egyszer. Így összesen kétszer egy perc után áttérhetsz a következő gyakorlatra.

A 45 másodpercek alatt végezd a gyakorlatokat olyan gyorsan, amilyen gyorsan csak tudod, úgy, hogy még minden mozdulat szabályos marad. Ez alól csak néhány jógán alapuló gyakorlat jelent kivételt.

A második hetet követően érdemes háromszor egy, majd a negyedik héttől kezdve négyszer egy percre emelni az egyes gyakorlatok időtartamát, hogy a fejlődés folyamatos legyen.

Támaszkodj meg egy kemény felületen - például asztalon - 45 fokos szögben, emeld a térdeidet a mellkasod felé, majd engedd le vízszintesig, de ne dőlj előre, és a combod ne támaszd az asztalon.
Hanyatt fekve, egyenes gerinccel emeld a lábaidat és a törzsedet, de a 45 másodpercben egyszer se tedd a lábad a földre. Ha már jól megy, később lábsúllyal nehezíthetsz a gyakorlaton.
Oldalra nyújtott karokkal emeld fel a lábaidat hajlítva, majd először jobbra, aztán balra fordítsd ki őket, az oldalsó hasizmaidat dolgoztatva.
A fekvőtámaszhoz hasonló, vállszélességű támasztással indul a T-stabilizáció. Fordulj ki oldalra nyújtott karral, majd vissza. A lényeg nem a lendület, hanem az, hogy a mélyizmaid erősödjenek!
Támaszkodj félkönyökre, míg a kezed a tarkódon van, majd húzd fel a térded a képen látható módon. Kissé összegörnyedhetsz, de ne könnyítsd meg nagyon a dolgod! 45 másodperc után fordulj át.
A fordított plank során hátrafelé támaszkodsz vállszélességben. Emeld a lábaidat váltva, a lehető legegyenesebben felfelé. Ezzel nemcsak az alsó, de a középső izmaid is nagyon megedződnek.
Támaszkodj ismét félkönyökre, majd emelgesd csípőre tett kézzel a szabad lábadat ollóként. 45 másodperc után cseréld meg, melyik kezeden támaszkodsz!
Ezt a jógából ismerős pózt indítsd állásból felfelé nyújtott karokkal, majd dőlj bele a képen látható tartásba. Maradj így teljes 45 másodpercen keresztül, majd a másik lábad emelése jön.
A csónak tartást indítsd hanyatt fekve, majd emeld a testedet és a lábaidat a képen látható módon fel. Ahelyett azonban, hogy ezt ismételgetnéd, tartsd ki a pózt kétszer 45 másodpercig.
Levezetésként kétszer tartsd ki 45 másodpercen keresztül egyenletesen, mélyeket lélegezve a kutya pózt, mely vállszélességű támaszból indul, és ebbe visszaereszkedve, kilégzéssel ér véget.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük