A füge több mint 10% rostanyagot tartalmaz. Mind friss, mind pedig szárított formában érdemes fogyasztanod, ha lelassult az emésztésed.
Dia
A szilvalekvárt évszázadok óta használják székrekedés ellen. Nemcsak a benne lévő rostok, de szorbitoltartalma miatt is kiváló emésztésserkentő.
Dia
100 g zabpehely 10 g rostot tartalmaz. Fogyaszthatod tejjel, müzliként, illetve áztathatod vízbe is, és eheted zabkásaként.
Dia
A hüvelyesek között a lencse a leggazdagabb rostforrás. Ha fogyasztása után nem tapasztalsz kellemetlen puffadást, érdemes beiktatnod étrendedbe, főzelék vagy leves formájában.
Dia
A búzacsíra 20%-os rosttartalmával serkenti az anyagcserét, megszünteti a székrekedést, ráadásul erős rákellenes hatással bír.
Dia
Ha gyakran szenvedsz székrekedéstől, iktasd ki életedből a fehér kenyeret, és fogyassz helyette teljes kiőrlésűt. Vásárláskor ügyelj arra, hogy pékáru méretéhez képest minél nehezebb legyen - ez garantálja a magas rosttartalmat.
Dia
Talán meglepő, de a zöldségek közül a torma a leggazdagabb rostforrás. Emellett jótékonyan hat az emésztésre, serkenti az anyagcserét. Próbáld ki a tormadiétát!
Dia
Az olajos magvak közül a mák tartalmazza a legtöbb rostot: 100 grammonként 10 grammot. Ha egy kis édességre vágysz, érdemes mákos sütit fogyasztanod.