Így kapod meg a 86%-os utazási támogatást

Van, amit még a munkáltatód sem tud

A munkaügyi központ segíthet, hogy megkapd a költségtérítést.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Sok esetben nem tud róla a munkaadó, hogy a munkába járással kapcsolatos utazási támogatást a helyi munkaügyi központon keresztül is megkaphatod bizonyos feltételek teljesülése mellett.

Akár egy évig is segíthet a munkaügyi központ a munkába járással kapcsolatos terhek enyhítésében, ha igénylitek a támogatást. Íme, a részletek.

Ki jogosult rá?

A szabályozás szerint a munkába járás terheinek csökkentése érdekében a Munkaerőpiaci Alap foglalkoztatási alaprészéből helyközi utazási támogatás igényelhető munkaadó és munkavállaló részéről is.

A munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szóló 39/2010. (II. 26.) kormányrendelet alapján a munkaadó abban az esetben jogosult a támogatásra, ha vállalja olyan személy foglalkoztatását, aki legalább hat hónapja a munkaügyi központ által nyilvántartott álláskereső - pályakezdő, valamint megváltozott munkaképességű személy esetében ez a minimálisan megszabott idő csak három hónap.

De az is feltétel, hogy a hasonló munkakörben foglalkoztatott munkavállaló munkaviszonyát a kérelem benyújtását megelőző hat hónapon belül nem szüntette meg, illetve megfelel a törvény által meghatározott, rendezett munkaügyi kapcsolatok feltételnek
- erről az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 15.§-ában írnak részletesen.

10 hely itthon, amire a magyarok a legbüszkébbek

Nézegess képeket!

Elolvasom

Így működik

A szabályok szerint a munkáltató megtéríti a munkavállaló munkába járással kapcsolatos útiköltségének 86%-át abban az esetben, ha belföldi vagy határon átmenő országos közforgalmú vasút második kocsiosztályán, helyközi autóbuszjáraton, elővárosi buszon, HÉV-en, illetve menetrend szerint közlekedő hajón, kompon, réven utazik a munkavégzés helyére.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Saját gépjárművel történő munkába járás költségtérítése címén számolják el neked az útiköltséget, ha a lakóhelyed és a munkavégzés helye között nincsen közösségi közlekedés, vagy a munkarend miatt nem, vagy csupán hosszú várakozással tudod igénybe venni a közösségi közlekedést, illetve egyáltalán nem tudod igénybe venni mozgáskorlátozottság vagy súlyos fogyatékosság miatt. Utóbbi esetben egyébként fontos megjegyezni, hogy a munkáltatód átminősítheti a közigazgatási határon belül történő munkába járást is, és ugyanúgy megkaphatod az összeget.

Amiért nem kell messzire menned

Ha nem akarsz utazni, ellenben kirándulnál, vedd célba ezt a különleges budapesti helyet!

Az igénylés menete

A támogatás iránti kérelmet a munkaadó annál a kirendeltségnél adhatja le, ahol a foglalkoztatni kívánt személy álláskeresőként van regisztrálva. Ha te is kéred az utazási költségtérítést, azt csak a munkaadó kérelmével együtt nyújthatod be, még a foglalkoztatást megelőzően. A benyújtás után hatósági szerződés készül a részletekről és arról, hogy mekkora lesz a támogatás mértéke, illetve mennyi időre szól. Ha munkavállalóként te is kéred a téged terhelő rész támogatását, veled is külön szerződnek a munkaügyi központnál.

A munkaadód a támogatást havonta, a tárgyhót követő hónap 12. napjáig a kirendeltség részére beküldött elszámolólapon igényelheti, melyhez csatolni kell a költségelszámolás hiteles bizonylatát. További információért keresd a helyileg illetékes munkaügyi központot.

Hogyan jársz munkába?

Ezt is szeretjük