Tilos lenne szelfizni, de ez senkit sem érdekel: itt szabálytalankodnak legtöbbet az illetlen turisták

Tudják és élvezik, hogy a tilosban járnak.

Tilos fotózni

Azt sokan tudják, hogy utazás előtt illik tájékozódni arról, hogy az adott helyen mit enged a szabályzat, és mit nem. Érkezést követően pedig illik be is tartani azt - hiszen áthágásuk akár aránytalanul nagynak tűnő büntetést is maga után vonhat.

A fotózási tilalmak sokszor védenek egyszerűen szerzői jogokat, máskor viszont a műemlékek amortizációja ellen hozzák a szabályokat, de áthágásuk akár a kultúrát vagy a vallást is megsértheti - ezért tényleg nagyon körültekintőnek kell lenni, mielőtt a vendég szelfibotot ragad.

Tilos fotózni

Akadnak olyan turisztikai látványosságok, ahol sokan nem bírják tiszteletben tartani a fotózási tilalmat, ami akár kockázatos is lehet, hiszen a kizárás mellett néhol börtönbüntetés is járhat érte. Bár az elsietett szelfik nyilván nem lesznek jó minőségűek, készítőik mégis gyakran úgy tűnik, egyenes élvezik, hogy a tilosban járnak. Mutatunk néhány helyet, ahol a turisták gyakran nem bírnak magukkal.

Michelangelo híres freskóját óvják a vakutól, ezért tilos fotózni a Sixtus-kápolnában, mégis százával készülnek róla a képek.
Ugyanígy tilos a Galleria dell’Accademiában kiállított Dávid-szobor fotózása is, bár a képen is látszik, milyen gyakran süket fülekre talál a szabály.
A római Santa Maria della Concezione-templom alatti Kapucinusok kriptája hátborzongató hely. A kegyeletsértő turisták azonban fittyet hánynak a fotózási tilalomra.
A gyönyörű Tádzs Mahal előtt nyugodtan lehet pózolni, belül viszont tilos fotózni. Az épületet így is kritikus mértékben veszélyezteti a turistatömeg.
Az egyiptomi fáraók sírhelyén, a Királyok völgyében ugyancsak tilos fotózni. Megtapogatni az emlékeket pedig már több is, mint illetlenség.
A Lenin-mauzóleum területén őrök hívják fel a figyelmet a tilalomra, bár a legszigorúbban a kommunista vezető bebalzsamozott testét őrzik a fotósok elől.
Abu-Dzabiban több helyen él a tilalom: az elnöki palota miatt már többeket börtönbe is zártak, de hivatalosan még a Forma-1-futamok helyszíne, a Yas Marina Circuit sem fotózható.
Londonban a királyi értékeket szigorúan védik a fotólencsék elől, így például a ceremóniákra fenntartott westminsteri apátságban sem szabadna fotózni.
A washingtoni Capitol Hillben található Kongresszusi Könyvtár a legnagyobb és legbővebb gyűjtemény a világon, nem csoda, hogy nem lehet itt ész nélkül kattogtatni a vakut.
Azt talán mondani sem kell, hogy ha valaki turistaként el is jut Észak-Koreába, nem árt jó előre megkérdeznie, mit nem ajánlott lencsevégre kapni.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük