Hatalmas kárt okozhatsz, és még meg is büntetnek érte: sokan nem tudják, hogy ezt is tilos az erdőben
Egyesek úgy gondolják, jót tesznek vele, pedig árt.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- „Napi 1 szexből 8 havonta 1 lett” - Házaspárok vallomása a szexmentes kapcsolatról
Sok különböző vélemény létezik arról, hogy az erdőkben mit szabad eldobni, és mit nem, azzal azonban kevesen vannak tisztában, hogy mi a törvényes és valóban környezettudatos megoldás.
Az erdőben landoló szemétről ugyan a leggyakrabban a zacskók, kidobott hűtők, kerékgumik, palackok és a háztartási hulladék jut az ember eszébe mint problémát okozó tényező, mégsem csak erről van szó. A cégek és magánszemélyek által kihordott, le nem bomló, szervetlen hulladékok is sok gondot okoznak, ám ilyenkor tudatos környezetkárosításról van szó. Egy más esetben azonban a szemetelők nem is gondolnak rá, hogy éppen ártanak az erdőnek.
A zöldhulladék nem erdei komposzt
Gyakori tévhit, hogy ami a természetben lebomlani képes, azt el is szabad dobni, így a levágott fűtől a rothadó gyümölcsig rengeteg dolog kerül az erdők talajára, amiről az emberek nem gondolják, hogy mekkora kárt okoz.

Leggyakrabban a kertekből fű kerül például az erdőbe, mely ugyan képes lebomlani, de száraz időben nagyon könnyen, akár magától lángra kaphat, aminek következtében az erdő nagy területen is leéghet akár, sőt, a lángok a környező településeken emberéleteket is veszélyeztethetnek. Ugyanígy gondot okozhat, ha fenyőfát, ágakat, kivágott tuját vagy más olyan növényt dobsz ki az erdőbe, ami hamarosan kiszárad. A kidobott díszcserjeágak további veszélye, hogy ezek a növények könnyen megtelepedhetnek az erdőkben, ám mivel nem őshonosak, így a bálványfához és a parlagfűhöz hasonlóan inváziós fajokként a természetes magyarországi növényzet kárára szaporodnak.
A kidobott gyümölcs ezzel szemben más veszélyeket rejt. Ez ugyanis táplálékul szolgál az erdő számos lakója, köztük a vaddisznók számára is, melyek megszokják a könnyen elérhető élelemforrást, ami elősegíti azt, hogy belterületen megtelepedjenek. Állandó jelenlétük a településeken nehezen kontrollálható és veszélyes helyzetet teremt.
A zöldhulladék, sőt, a lebomlani képes háztartási szemét, papír és más szerves anyagok kidobásával is - a tévhittel ellentétben - nem komposztot biztosítasz az erdő számára, hanem nagy kárt okozol a természetben.
Büntetés
A lebomlani képes szemét kidobása szabálysértésnek minősül, melyért a közterület-felügyelők és a természetvédelmi őrök szabhatnak ki büntetést. A szemét alapján általában ritkán sikerül felkutatni, hogy ki helyezte el azt az erdőben, így a legtöbb esetben akkor kerül sor büntetés kiszabására, ha valakit tetten érnek. Noha rendszeres őrjáratok csak kevés helyen fordulnak elő, mégis, akit szemetelésnek kapnak, az legalább 5 ezer forintos helyszíni bírságra számíthat, mely a szabálysértés súlyosságától függően akár 50 ezer forintig is emelkedhet.
OLVASD EL EZT IS!

- falusi turizmus
- tanya
Ezen a magyar tanyán olyat láthatsz, amit sehol máshol: egy házaspár álma vált valóra

- szellemváros
- elhagyatott hely