Egy mesében sem nézne ki másképp: a különös német hídnak csodájára jár a világ
A németországi Rakotzbrücke látványa tündérmesébe illik.

- Anya Taylor-Joy szimpla eleganciája szuper inspirációbomba a nőies szettekhez: csodásan fest a Dior kampányában »
- A farmertrend legmenőbb darabjait nőies és laza stílusban is elsütheted: változatosan variálható fazonok »
- A szezon legdivatosabb frizurái újragondolva: ultranőies fazonok rövidtől a hosszúig »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Lilu és Ördög Nóra közös műsorvezetése nem működött: a szőke tévés kitálalt, miért
A németországi Rakotzbrücke különleges és lélegzetelállító látvány, amely egy mesevilágba repít el: a híd a Drezdától északkeletre, a német-lengyel határ mellett található koramlaui Azálea és Rhododendron Park gyöngyszeme, melyet az Ördög hídjaként is emlegetnek.
Az észak-szászországi kőhíd még az 1800-as években épült meg bazaltoszlopokból, és esztétikailag csakugyan páratlan: a Rakotzsee magas vízállásánál a víztükörrel kiegészülve egy tökéletes kör formálódik ki.
A csodaszép Rakotzbrücke
Rakotzbrückét valójában természetesen nem az ördög, hanem egy bizonyos Friedrich Hermann Rötschke építtette, miután megszerezte a park tulajdonjogát. A természetimádó, tehetős földbirtokos a 200 hektáros angolkertet egy általa felkért tájépítész segítségével tette meseszerűvé.

Rötschke a kőbányákból hozatott bazaltból építtette fel Rakotzbrücke hídját 1860-ban, de a hátterében levő különleges bazaltorgonákat, sőt több másik hidat, szobrokat, oszlopokat és egy kastélyt is, emellett egzotikus fafajtákat is telepített.
A tulajdonos a következő évtizedekben többször változott, míg végül az 1800-as évek végén Friedrich XI. Leopold gróf vásárolta meg a parkot, aki még csodásabbá tette az összhatást: az épített hatalmasságok mellé gyönyörű virágtakarót álmodott meg, máig minden tavasszal megcsodálható a park azálea- és rododendronpopulációja.
A tó és környéke eleinte erdőgazdálkodási, mezőgazdasági, haltenyésztési célokat szolgált, az 1960-as évektől lendült fel a turizmus a környéken. A cél a fürdőtó kialakítása volt, a '70-es években kemping is épült a parkban. Az erdei kisvasút azonban csak a '90-es években, a rendszerváltás után indult újra: a Muskau Erdei Vasút vonala Weißwasser és Kromlau között járja be a vidéket.
A híd környéke máig nagy vonzerőnek örvend a turisták körében, a Rakotzbrücke védelmében azonban a park fenntartói úgy határoztak, a kőhídra rálépni tilos. Az élmény szerencsére így sem kevésbé felejthetetlen: a legszebb látványt úgyis távolról csodálva nyújtja a hely.
Élő hidak a világban
Igenis létezik olyan építkezés, amely nem nyúl bele a természet rendjébe, és nem rombolja porig az élővilágot a kipécézett területen, hanem inkább teljes, megbonthatatlan összhangot teremt vele. Tökéletes példái ennek a lassú folyamattal épített élő hidak.
OLVASD EL EZT IS!

- nagy-britannia
- angol