Gyönyörű, élő hidak a világban: az ősi építési módszer tényleg tiszteli a természetet

A különös, növényekből készült, élő hidak főleg az ázsiai országokban fordulnak elő.

Élő hidak
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Manapság nehéz elképzelni egy nagy volumenű építkezést, mely nem nyúl bele a természet rendjébe, és nem rombolja porig az élővilágot a kipécézett területen, hanem inkább teljes, megbonthatatlan összhangot teremt vele.

Az ősi építészeti módszerrel készített, élő hidak gyönyörűek, és a természet fölött sem próbálnak uralkodni. Az alapanyagaik ugyanis élő indák vagy léggyökerek, melyeket az emberek gondosan egybefonnak, így jutnak az időtálló szerkezethez.

Élő hidak a világban

Az élő hidak több ázsiai országban is előfordulnak, Indiában vagy éppen Japánban is található néhány csodaszép darab. Van, amelyik a múltban volt fontos a folyók vagy völgyek fölött közlekedő emberek számára, mások a mai napig nélkülözhetetlen feladatot látnak el. Mesebeli látványt biztosítanak, és a turisták is imádják őket, amin egy percig sem csodálkozunk.

(Borító- és ajánlókép: Getty Images Hungary.)

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük