12 ezer forintra is megbírságolhatnak: még több ellenőr dolgozik szeptemberben
Fokozott mértékben ellenőriz szeptemberben a MÁV.

- Ezek a pulóverek tavasszal is divatosak lesznek: 7 retró fazon, ami nem hiányozhat az idei szettekből »
- Bő 20 évet letagadhatna ez a 60 éves nő, amire az öltözködésével is rásegít: nála a kor tényleg csak egy szám »
- A sztárok szettjeit másolja le a molett nő, hogy bebizonyítsa, a méret nem akadály: ilyen csinos és nőies »
- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Helyesíráskvíz, amit sokan elrontanak: egyelőre vagy egyenlőre, melyik a jó?
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- Magyar is van a világ leghíresebb mémjei között: a rajtuk szereplő emberek így megváltoztak az évek során
E hét elejétől fokozott ellenőrzéseket tartanak a forgalmasabb vonatokon, valamint a fővárosban a Keleti, a Nyugati és a Déli pályaudvaron a MÁV-Start Zrt. jegyvizsgálói a bliccelés visszaszorítása érdekében.
Több héten át tart a fokozott készenlét
A vasúttársaság MTI-hez hétfőn eljuttatott közleménye szerint több héten át egyes járatokon a szokásosnál nagyobb létszámban teljesítenek szolgálatot a jegyvizsgálók, a pályaudvarokon pedig bizonyos napokon és időszakokban ismét alkalmazzák majd a peronkapukat. Ezért a közleményben arra kérték az utasokat, hogy jegyüket őrizzék meg a pályaudvar kijáratáig.
Mint írták, az akcióval a jegy nélkül utazók számát kívánják visszaszorítani, ugyanis általános tapasztalat, hogy fokozott ellenőrzések idején megnő a jegyvásárlási hajlandóság, és csökken a kiszabott pótdíjak mértéke. Éves szinten többmilliárdos bevételkiesést okoznak azok, akik jegy nélkül utaznak - tették hozzá.
A jegyértékesítési rendszer korszerűsítése és a jegyváltási lehetőségek bővítése is növeli a bevételeket - írták. A MÁV-Start ezért az elmúlt időszakban 47 új jegykiadó automatát telepített Budapest egyik legforgalmasabb elővárosi vasútvonalára, a Budapest-Cegléd-Szolnok vonal összes állomására és megállóhelyére, valamint a Budapest-Újszász-Szolnok vonal egyes állomásaira és megállóhelyeire.
Ugyanezt a célt szolgálja az internetes jegyértékesítési rendszer folyamatos fejlesztése is - hangsúlyozták.
Ilyen bírságokra lehet számítani
A menetdíj és a pótjegy díján felül 500 forintot kell fizetned, ha nem váltottál pótjegyet, helyjegyet vagy regisztrációs jegyet olyan járatokra, ahol ez kötelező lett volna.
Ha érvényes jegy nélkül szállsz fel a vonatra, ki kell fizetned a menetdíjat, illetve, ha kell a járatra, a pótjegy árát, ezen felül azonban 2600 forintos bírságot, pótdíjat is kiszabnak rád. Ugyanennyi a pótdíj mértéke, ha valaki jogosulatlanul foglal le ülőhelyet, és nem engedi át, nem tartja be a poggyászra vonatkozó előírásokat, a kocsiajtót önhatalmúlag kinyitja vagy bezárja, vagy csak forgalmi okból álló vonatra száll fel.
Ennél súlyosabb, 8000 forintos pótdíj megfizetésére kötelezhetik azt, aki érvénytelen kedvezményre jogosító igazolvánnyal, igazolással veszi igénybe a kedvezményt, azt jogosulatlanul veszi igénybe, vagy a jogosultságát az előírt módon igazolni nem tudja.
Mi a legrosszabb a vonatokon, buszokon?
Van, aki szereti a távolsági tömegközlekedést, míg más azért vonatozik, buszozik, mert muszáj. Megkérdeztük, ki mivel elégedetlen. Nézd meg a videót!
Ugyanennyit kell fizetni akkor is, ha a menetdíjat és a pótdíjat a vonaton vagy három munkanapon belül az adott személy nem fizeti be, meghamisítva használja a jegyet vagy az egyéb utazásra jogosító igazolványt, másnak adja át, vagy mástól veszi át, miközben névre szól, megakadályozza a jegyvizsgálatot, meghúzza a vészféket, rendellenes magatartásával okot ad a vonat megállítására, illetve, ha megszegi a dohányzási tilalmat. Mindemellett 12 ezer forint pótdíjat is kiszabhatnak, amennyiben a fizetési kötelezettségnek harminc napon belül nem tesznek eleget. További információkért kattints ide!