Megmásztuk a Balaton-felvidék festői tanúhegyét: a Csobánc őszi pompája tündérmesébe illik
A Balaton-felvidék festői tanúhegye, a Csobánc mesés túrahelyszín az őszre.

- 8 kortalan ruhadarab, ami nem hiányozhat a tavaszi ruhatárból: egyszerűek, mégis felpezsdítik a megjelenést »
- Egyedi tervezésű ruhák narancshéjból és banánrostból: itt nézheted meg az ingyenes divatkiállítást »
- A 32 éves Emma Roberts elsütötte a tavasz legnőiesebb divatirányzatát: ilyen bájos és vidám tud lenni egy színes, virágos ruha »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- 3 európai ország, ahova kevés magyar utazik, pedig érdemes lenne: igazi gyöngyszemek
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Fontos változás jön a magyarországi utakon: komoly büntetést kaphat, aki nem tud róla
A Balaton-felvidék tanúhegyei minden évszakban remek terepet adnak a könnyebb kirándulásokra vágyóknak, de az Országos Kéktúra is végigvezet egyiken-másikon. A legkülönlegesebb hegyek egyike a Tapolca szomszédságában magasodó Csobánc, amelynek szépségeivel csakugyan nehéz betelni.
A Csobánc tiszta, jó időben a siklóernyősök paradicsoma, nyáron az aktívabb pihenésre vágyó Balatonnál üdülők körében kedvelt, a túrázóknak viszont egész évben érdemes felkeresni. A hely ősz végén is páratlan hangulatú, nyugodt, és szép számmal akad látnivaló is útközben.
Túra a Csobáncon
A Csobánc a közigazgatásilag Tapolcához tartozó Diszel felől a zöld, majd a kék jelzésű turistaúton érhető el, míg Gyulakeszitől a zöld jelzést követve közelíthető meg. Gyulakeszi határában egy parkolót is kialakítottak, ám az autóval érkezők a kijelölt hely hepehupás bejárata miatt többnyire a széles, jól járható földút oldalában állnak meg. Innen gyalog folytatható az út. A hegy tömegközlekedéssel is elérhető: Tapolcáról több buszjárat indul Diszelre és Gyulakeszire is.
A túraútvonal gyerekkel és kutyával is bejárható kényelmes tempóban, több pihenőt tartva is mindössze bő két óra alatt, ám azzal érdemes számolni, hogy vízvételi lehetőség és nyilvános mosdó a hegyen nincs.
(Képek: Tamás Katalin.)