Életmentő apróságot készített az anyuka a biztonsági övre: balesetnél is sokat segíthet
Egy édesanya fontos kiegészítőt talált ki biztonsági övre, amely akár életet is menthet a bajban.
Minden szülő rémálma, hogy a gyermekével bármilyen baj történik, ám az ördög sajnos nem alszik, a legjobb, ha minden lehetséges óvintézkedést megtesz az ember, hogy a kicsi még egy balesetben is a legjobb bánásmódot és a szakszerű ellátást kapja meg.
A 2019. évben 16 627 közúti baleset történt Magyarországon, melynek több mint 30%-a járt legalább súlyos sérüléssel. Noha a 2020. évi statisztikákban a kijárási korlátozások is kissé meglátszanak világszerte, a számok még mindig nagyon magasak, az elővigyázatosság rendkívül fontos.
Az ausztrál Natalie Bell az utazásaik során sokat aggódott kislánya épségéért, így jutott eszébe egy frappáns újítás is a kocsiba, mely végül a gyermek biztonsági övén kapott helyet.
Információk a biztonsági övön
Lánya, Shae siket, a fülébe pedig a hallásjavítás érdekében cochleáris implantátumot ültettek be, amellyel azonban nem végezhető MRI-vizsgálat. Bár a szülő igyekszik minden pillanatban ott lenni gyermeke mellett, egy hirtelen bekövetkező balesetben ez kivitelezhetetlen, ám a fontos egészségügyi információk nem sikkadhatnak el.
Pontosan ezért Bell egy biztonsági övre csatolható, tépőzáras, dizájnos kiegészítőt készített, melyen egy jól olvasható, rövid figyelmeztetőszöveg van a legfontosabb tudnivalókkal - a képét a Personalised by Nat nevet viselő Facebook-oldalán is megosztotta.
Autizmus, Alzheimer-kór, cukorbetegség esetén is hasznos
Az ötlet hamar népszerűvé vált, rengeteg aggódó édesanya kérte fel, hogy speciális bánásmódot igénylő gyermekének készítsen egyéni feliratú övhuzatot, melyeknek nemcsak az autóban veheti hasznát az ember, de akár a hátizsák pántjára is húzhatja.
Egy balesetre lehetetlen teljes egészében felkészülni, nem tudhatja az ember, kire számíthat majd a gyermek, és mi történik egy mentés közben. Bár mindenki kétségbeeshet a bajban, egy autista, egy Down-szindrómás kisgyermeknél fokozott figyelemre és különösen óvatos bánásmódra van szükség.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Akadt olyan is, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy agyi bénulás következtében a gyermek nem tud beszélni és járni, de Alzheimer-kóros családtag számára is kértek már ilyen kiegészítőt - ezek mind-mind olyan információk, amelyek rengeteget segítenek a mentőcsapatnak.
Egy hasonló felirat nemcsak a balesetek során hasznos, de a mindennapokban is biztonságot ad: cukorbetegek hipoglikémiás állapota is gyakorta ad okot a félreértésre, mivel az utcán elájult embereket sokan részegnek gondolva magukra hagyják, amely életveszélybe sodorhatja az illetőt. Ezt is hivatott megelőzni a kis találmány, amely még egy epilepsziás roham lehetőségét is segíthet tisztázni az elsősegélynyújtók számára.
Az elsősegélynyújtás alapjai
Sajnos akár az utcán is megtörténhet bárkivel a baj, de az is lehet, hogy ő kerül a potenciális életmentő szerepébe: te mennyire állnád meg a helyed egy ilyen helyzetben?
Kvíz! Átmennél most az elsősegély-vizsgán? Sok kérdésbe még az is belebukik, akinek van jogsija
Kvíz!
ElolvasomEbben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.