Bolyhos kis pandák rabolják el a szívedet: a Nyíregyházi Állatparkban születtek

Hathetes vörös macskamedveikreket mutattak be a Nyíregyházi Állatparkban.

Vörös macskamedvekölykök
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Vörös macskamedvékkel gyarapodott a Nyíregyházi Állatpark állatgyűjteménye. A vörös vagy kis pandának is nevezett fajból két felnőtt egyed él a sóstógyógyfürdői látványosságban, az Európai Fajmegőrzési Program keretében öt éve Nyíregyházára került nőstény Ting-tingnek és a Szecsuán névre keresztelt hímnek nemrégiben két utóda is született.

A most hathetes ikerpár egyik tagja hím, a másik nőstény, mindketten egészségesek, súlyuk 62 és 66 dekagramm - mondta el az állatok pénteki orvosi vizsgálata után Révészné Petró Zsuzsa, a park oktatási osztályvezetője. A rendkívül érzékeny kölykök szemei az első néhány hétben csukva voltak, idejük nagy részét egy helyben, odújukban fekve töltötték. Ting-ting eleinte szinte egész nap kölykeivel volt az odúban, bár most már egyre többször hagyja el a fészket, még sokszor visszajár hozzájuk, hogy megszoptassa és tisztogassa őket.

Ritkán szaporodnak fogságban

A macskamedvepár a jelek szerint jól érzi magát a Nyíregyházi Állatparkban: legutóbb tavaly nyáron születtek utódaik, akkor az ikerpár mindkét tagja nőstény volt. A kölyköknek azért is örülnek a szakemberek, mert fogságban nagyon ritkán szaporodnak a macskamedvefélék családjába tartozó állatok - tette hozzá az osztályvezető.

A kis pandákat gyűrűs farkuk, fogaik, koponyafelépítésük és pofájuk miatt rendszertanilag sokáig a mosómedvefélékhez sorolták.
Fotó: MTI/Balázs Attila
Nevével ellentétben a faj nem áll közelebbi rokonságban az óriáspandával. Elnevezése a medvére emlékeztető külsejére utal, de ugyanolyan jól mászik fára, és nyalogatja magát tisztára, mint a macska.
Fotó: MTI/Balázs Attila
Latin neve tűzfényű macskát jelent. A természetben a Himalája és Észak-Burma magashegyi erdeiben, valamint Szecsuán nyugati felén és Jünnanban él 2000-4800 méteres magasságban.
Fotó: MTI/Balázs Attila
Éjjel aktív állat, a nappalt általában a fák ágai között összegömbölyödve, alvással tölti.
Fotó: MTI/Balázs Attila
Jelenleg alig tízezer egyedük él a természetben, számuk az utolsó ötven évben körülbelül 40%-kal csökkent, elsősorban az élőhely elvesztése, az orvvadászat és az illegális állatkereskedelem miatt.
Fotó: MTI/Balázs Attila

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük