3 ártatlannak tűnő dolog, ami gyilkos vírust szabadíthat a gépedre

Köztudott, hogy a felhasználókra leselkedő leggyakoribb online veszély a vírus.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Kaspersky Lab és a B2B International piackutató cég közös kutatása feltárta, hogy a felhasználókra leselkedő leggyakoribb online veszély a vírus: a megkérdezettek majdnem fele - 42% - már találkozott vírusokkal, vagy azok célpontja volt, és 22% esett áldozatul. 29%-uknak fogalma sincs, hogyan kerülhetett vírus készülékére. Az eredmények azt mutatják, hogy a mai támadások természetéből kifolyólag a megbízható biztonsági megoldások használata az egyedüli módja a védelemnek.

A kutatás szerint a legtöbb fertőzést vírusok okozzák. Következésképpen az internetfelhasználók több problémával is szembesültek, mint például a készülék lassulása - 24% -, kéretlen hirdetések - 22% -, és gyanús honlapokra való átirányítás - 13%. A készülékek 7%-a már nem működött a támadást követően.

A 3 leggyakoribb forrás

A vírusok sokféleképpen terjedhetnek és bár a fertőzés forrása felhasználónként változik, a tanulmány azt találta, hogy a legtöbb vírus három módon érkezik. Az esetek 42%-ában a gyanús honlapok meglátogatása volt a kiváltó ok. 22%-ban a hamis applikációk és szoftverek, 20%-ban pedig a pendrive-ok voltak a felelősek.

Ezek mellett még az e-mailek és chatprogramok is terjeszthetnek vírusokat. A meghackelt honlapokat és más fertőzött készülékről átmentett vírusokat a felhasználók 16%-a említette mint veszélyforrást. Az áldozatok 29%-a nem tudja, mi volt a fertőzés forrása.

A fertőzéseknek pénzügyi következményei is vannak: a felhasználók 36%-a azt mondta, hogy pénzt kellett költeniük a vírus okozta probléma javítására, melynek esetenkénti átlagértéke 121 dollár, átszámítva több, mint 34 ezer forint volt.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük