Az orvosok lemondtak a 22 hetesen született ikrekről: ilyen aranyosan néznek ki egy évvel később a rekorder babák

Ha az ikrek akár csak egy órával korábban születtek volna a 22. hétnél, a torontói kórház sem próbálkozott volna meg a megmentésükkel.

A világ legkorábban született ikrei
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Adiah és Adrial Nadarajah a világ legkorábban született ikreiként kerültek be a Guinness-rekordok Könyvébe.

A kanadai ikrek 126 naposan jöttek a világra, miután az édesanyjuknál 21 hetes és ötnapos terhesség után megindult a szülés. Az ikrek néhány napja betöltötték az egyéves kort, pedig az orvosok azt hitték, hogy nem lesznek életképesek, számolt be a BBC.

A világ legkorábban született ikrei

Shakina Rajendram, az ikrek édesanyja elmondta, hogy miután 21 hetes és ötnapos terhesség után megindult a szülése, az orvosok úgy vélekedtek, hogy a csecsemők nem lesznek életképesek, és 0% esélyük lesz a túlélésre.

A legtöbb kórház meg sem próbálkozik olyan csecsemők megmentésével, amelyek a 24. hét előtt születnek, de az ikrek szülei szerencsére eljutottak a torontói Mount Sinai Kórházba, ahol van egy speciális koraszülöttosztály. 

Ha az ikrek akár csak egy órával korábban születtek volna a 22. hétnél, a torontói kórház sem próbálkozott volna meg a megmentésükkel. 

Bár az anya nagyon vérzett, mindent megtett, hogy még néhány óráig "bent tartsa a babákat". A nő magzatvize végül 15 perccel éjfél után folyt el. Kevesebb mint két órával azután, hogy a nő terhessége a 22. hétbe lépett, a babák megszülettek. 

A korai egészségügyi problémák ellenére Adiah és Adrial néhány nappal ezelőtt betöltötték az egyéves kort. 

Még mindig rengeteg tévhit létezik a koraszüléssel kapcsolatban. Egy szakembert kérdeztünk a témával kapcsolatban

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Az orvosok lemondtak a 60 dekával született kisfiúról: ilyen egészséges kissrác lett belőle

A 23. hétre született Logan olyan kicsi volt, mint egy Superman-figura.

Az orvosok lemondtak a 60 dekával született kisfiúról: ilyen egészséges kissrác lett belőle

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kiemelt képünk illusztráció, forrás: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük