Ilyen volt a szilveszter az első világháború alatt - 100 éves képeket mutatunk

Így mulattak felmenőink az 1910-es, '20-as, '30-as évek szilveszterein.

Szilveszter régen
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az óév utolsó, illetve az újév első napját emberemlékezet óta ünnepeljük. A néphagyomány szerint a zajkeltés, lármázás elűzi a rossz szellemeket, a gondokat, bajokat, melyek az óévben kísértettek.

Maga a szilveszter név onnan ered, hogy a katolikus egyház december 31-én tartja Szent Szilveszter pápa ünnepét - aki 314 és 335 között volt a katolikus egyház feje.

Szilveszter 100 évvel ezelőtt

Napjainkban a papírtrombiták, konfetti és a pezsgő jelentik a szilveszteri mulatozás elengedhetetlen kellékeit. De vajon hogyan ünnepeltek az emberek nagyszüleink, dédszüleink idején? Mutatunk néhány beszédes és nagyon hangulatos fotót, ami visszarepít a múlt század első felébe.

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük