Brutális károkat okozott a szélvihar az országban: nem szokványos ez a jelenség
A rendkívüli időjárás főképp tetőket és kéményeket rongált meg.

- A 73 éves Vera Wang elképesztő módon viseli a merész darabokat: a 3 legextrémebb szettje az elmúlt évekből »
- Minden összeállítást feldob, fiatalítja és frissíti a megjelenést: így használd ki a fehér mágikus erejét nyáron »
- A 86 éves Julie Andrews évtizedek óta ragaszkodik ehhez az elegánsan letisztult összeállításhoz: a nadrágkosztüm az egyik nagy kedvence »

- Íme Koltai Róbert bájos, szőke párja: a színész 78 évesen élvezi a késői szerelmet
- Ki volt Az arany ember szerelme Jókai művében? Kvíz a kötelező olvasmányokból
- Az 5 legrosszabb élelmiszer, ami rontja a vérkeringést: szűkítik az ereket, emelik a koleszterinszintet
- Dobó Kata 25 év után felvette a zöld miniruhát: A miniszter félrelépben láttuk rajta először
- Illetlennek tűnsz, ha így jelensz meg egy esküvőn: 10 tiltólistás ruha és kiegészítő
A biztosítók az elmúlt hétvége szélviharai után több százmillió forintnyi kárral számolnak, kifizetéseik összege az időjárás miatt idén már majdnem akkora, mint tavaly a nyári viharszezont követően - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége, röviden Mabisz az MTI-vel kedden.
A Mabisz összesítése szerint csaknem 1500 káreseményről értesültek a biztosítók, és nem zárják ki, hogy lesznek még újabb bejelentések. Az eddigiek alapján a viharok elsősorban Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyét érintették, különösen Mátészalka és Fehérgyarmat környékét, illetve Debrecent, de Budapesten és Pest megyében, Jász-Nagykun-Szolnok megyében, Borsodban és Hevesben is voltak károk.

A rendkívüli időjárás főképp tetőket és kéményeket rongált meg - írták. A közlemény szerint a február közepén bekövetkezett időjárási katasztrófa után csaknem 3 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók, és még nem kezdődött el a nyári viharok időszaka, amely tavaly májustól augusztusig 4,1 milliárd forint kárt okozott.
A biztosítók tapasztalatai szerint az online megoldások iránt az utóbbi hetekben egyre nagyobb az érdeklődés. A Mabisz ezért arra számít, hogy a biztosítási ügyintézésben is felgyorsulhatnak a fejlesztések, és teret nyerhetnek az ügyfélbarát megoldások.
Kiemelt kép: MTI/Balázs Attila
Kísérteties helyek Magyarországon
Az elhagyatott helyek felkutatása nagyon sok ember szenvedélyévé vált, hiszen így nemcsak a múlt egy kis szeletét lehet bemutatni, hanem felhívható a figyelem is arra, hogy mennyi gyönyörű épület vesz minket körül, amik pusztulásra vannak ítélve.
OLVASD EL EZT IS!

- időjárás
- természet
Több nagy folyó mederfeneke is láthatóvá vált az áprilisi szárazság miatt

- tudomány
- klímaváltozás