Hogyan nyerhetsz 1 milliót?
Csak számlát kell kérned, postára adnod, és várhatod is az 1 millió forintot a folyószámládra. Jó ötlet, vagy csak annak tűnik a számlalottó?
A csapból is a január 1-jén indult Számlával milliókért! kampány folyik, amelynek elsődleges célja a hazai gazdaság kifehérítése. Az úgynevezett számlalottó elsőre jó ötletnek tűnik, hiszen a szerencsén túl ahhoz, hogy valaki 1 millió forinttal legyen gazdagabb, csupán egy számlára van szükség. Mielőtt azonban elcsábulnál, érdemes egy kicsit a dolog mögé nézned.
Neked is jó, nekik is jó
A Tiszta Haszon Program elsődleges célja, hogy kifehérítse a hazai gazdaságot, és arra ösztönözze az embereket, hogy olyan szolgáltatásokért is kérjenek számlát, amellyel kapcsolatban addig ezt nem tették - hiszen adót fizetni mindenkinek kötelessége.
A Tiszta Haszon Program keretében indult Számlával milliókért! játékon bárki részt vehet, aki legalább egy olyan lakossági számlával rendelkezik, amely az ő nevére lett kiállítva, és amely 2009-ben kelt. A számla azonban nem szólhat - többek között - villamosenergia-, illetve gázelosztás vagy gázkereskedelem körében nyújtott szolgáltatásról, valamint lakossági telefon, internet, kábeltévé bekötéséért fizetett díjról, és nincsenek játékban a tömegközlekedési jegyekről és bérletekről kiállított számlák sem. Ám minden olyan számla alkalmas a pályázaton történő részvételre, amely legalább nettó ezer forintos díjról szól, és olyan szolgáltatásért fizetett összegről lett kiállítva, mint például a manikűr, a hajvágás vagy éppen a villanyszerelés.
Gyorsan és egyszerűen, sms-ben, interneten
A Számlával milliókért! játékban történő részvételhez nincs más dolgod, mint a kézhez kapott számla sorszámát és a számlát kibocsátó adószámát - ez utóbbit szóközök és kötőjelek nélkül - elküldened sms-ben a 06(70)707-0007-es telefonszámra, vagy kitöltened a pályázati űrlapot a www.szamlavalmilliokert.hu honlapon található pályázati oldalon.
Pályázni minden hónap utolsó napjáig lehet, a nyerteseket a következő hónap első munkanapján sorsolják ki közjegyző jelenlétében, és a Sorsolási Bizottság felügyelete mellett - a februárban pályázók 2009. március 2-án izgulhatnak. A Tiszta Haszon Programban havonta tíz nyertest jutalmaznak fejenként nettó 1 millió forinttal.
A játék indulásakor sikeresnek tűnt: a hírek szerint január 18-ig nagyjából 15 ezren küldtek be közel 36 ezer számlát, a Tiszta Haszon Program hamarosan mégis megbukni látszott.
Kinek éri meg többet fizetni?
A számlalottó gondolata nem rossz, ám egyes vélemények szerint több sebből vérzik. Szárnyra kaptak például olyan feltevések, miszerint a beküldött számlák sorszáma és a számlakibocsátó adatai egy esetleges adóellenőrzésben segíthetnek.
Mások szerint a számlalottó az egyébként is magas terhek miatt népszerűtlen. Nem szabad ugyanis megfeledkezni arról, hogy egy szolgáltatás azért lehet olcsóbb számla nélkül, mert az abból befolyt bevételnek nincs nyoma a szolgáltatást végzőnél.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Számla mellett viszont 20%-kal többet kellene fizetned a fodrásznál vagy a kozmetikusnál, hiszen a szolgáltatás díjához kapcsolódó áfa nem a szolgáltatást végzőt terheli, hanem téged. Így talán nem is annyira meglepő, ha a többség a jelenlegi gazdasági helyzetben inkább lemond az 1 millió forint megszerzésének esélyéről, mintsem duplán fizessen egy hajvágásért.
A számlalottó nem új keletű dolog, többek között Szerbiában és Horvátországban is sikerrel használták a gazdaság kifehérítésére. A különbség csak annyi volt, hogy míg hazánkban csupán lakossági számlák versenyezhetnek, addig az előbbi országokban közüzemi számlákkal is részt lehetett venni a játékban. Szerbiában összesen három hónapig tartott az akció, ez alatt az idő alatt azonban több tucatnyi számítógép és kerékpár talált gazdára, sőt lakás és gépkocsi is kisorsolásra került.
OLVASD EL EZT IS!
- pénz
- külföld
Félmillió forintos minimálbér
- megtakarítás
- adósságrendezés
Anyagi gondjaid vannak?
- ruha
- élelmiszer