Figyelem! Mostantól sokkal több idő elmegy az ügyintézésre
Így változott a postai ügyintézés 2013. július 1-jétől.
Miután a Magyar Posta feltételezhetően túl sok reklamációt kapott az ügyfelektől a július 1-jén életbe lépő változások miatt, teleszórta a postaládákat figyelemfelkeltő szórólapokkal.
Valójában ez egy remek kezdeményezés, hiszen nagyon sok kellemetlenséggel jár, ha éppen nincs tisztában az ügyfél a módosulásokkal. Sajnos azonban az is kiderült, ezen rendelkezések hatálybalépésével a postai ügyintézés ideje megnövekszik.
Csak személyes ügyintézés
Az egyik változás a postai ügyintézésben az, hogy a könyvelt postai küldeményeket, mint például az utánvétes küldemények, július 1-jétől már csak személyesen lehet átvenni. Ehhez természetesen az átvevőnek igazolnia kell magát.
A postai dolgozó egyébként a nem könyvelt küldemények esetén is kérheti a személyazonosság igazolását. Ebben az esetben az okmány elnevezését, számát, betűjelét a postai dolgozónak rögzítenie kell. Amennyiben az ügyfél megtagadja az azonosítást, a csomagot visszaküldi a posta a feladónak.
Ha a csomagot nem tudják kézbesíteni, akkor a posta köteles minimum öt napig félretenni a címzett részére. Továbbá, ha az ügyfél nem tudja átvenni semmi esetre sem, akkor meghatalmazásra van szükség.
További változások
Azok a küldemények, amelyek nem férnek be a postaládába, tehát nagyobbak, mint egy A4-es boríték, könyvelt, azaz ajánlott küldeményként adhatóak fel. Ezen kívül a Magyar Posta a szolgáltatások biztonsága érdekében a régi formanyomtatványokat kivonta a forgalomból, helyettük újakat vezetett be.
Ha valaki hivatalos iratot szeretne feladni például egy cég részére, akkor a szelvényen fel kell tüntetni az átvevő személyét igazoló okirat típusát és számát.
Pozitívum viszont, hogy mostantól a címzett kérheti, hogy másik fiókba érkezzen egy csomag, nem pedig a posta által kijelölt helyre.
Pénzmosás ellen
Egy olvasónk elmondta, hogy szintén találkozott egy eddig ismeretlen esettel a postai ügyintézés során. Nevezetesen rózsaszín csekket szeretett volna feladni valaki másnak a nevében, ami eddig sem volt tilos, és most sem az, ugyanakkor alá kellett írnia egy nyilatkozatot, hogy nem szeretne pénzt mosni, és a pénz feladása semmilyen illegális ügyre nem vonatkozik.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A rózsaszín csekk voltaképpen a postai úton történő átutalást jelenti. Ezt a nyilatkozatot mostantól minden esetben alá kell írni, ha pedig nem az ügyfél saját neve szerepel az adatoknál, akkor szintén meghatalmazásra lesz szükség. Ez a folyamat a sárga csekk esetében 300 ezer forint feletti befizetés esetén érvényes.
OLVASD EL EZT IS!
- belföld
- tranzakciós illeték
Készpénzadó: többször kell fizetned, mint elsőre hitted
- állat
- élelmiszer