Azt hitték, kutyát találtak a jég alatt, de valami egész más lehet a 18 ezer éves állatkölyök

Rejtély a tudósok számára, hogy farkas vagy kutya a 18 ezer éves kölyöktetem.

sziberia
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

DNS-vizsgálatokkal sem tudták meghatározni tudósok, hogy kutya vagy farkas-e az a 18 ezer éves, tökéletesen megőrződött kölyöktetem, amelyre 2018 nyarán bukkantak a szibériai Jakutföldön - adta hírül a The Siberian Times napilap honlapja. Azt bizonyosan megállapították, hogy a kölyök kan, és tejfogai alapján alig két hónapos lehetett, amikor elpusztult.

Az örökké fagyott talaj az Ingyigirka-folyó közelében tökéletesen megőrizte a tetemet, még a kicsiny állat bajuszát és szempilláit is. A kölyökállat halálának okát sem tudták még megállapítani a tudósok, de a tetem helyzetéből arra következtetnek, hogy nem valami váratlan esemény okozta.

Az első DNS-szekvenálást a svédországi Paleogenetikai Központban végzeték, és eredménye meglepte a kutatókat, mivel nem tudták meghatározni, hogy a kicsiny állat kutya vagy farkas volt. Love Dalén professzor szerint általában ez már az első DNS-tesztekből ki szokott derülni. - A központnak van Európa legnagyobb génbankja a világ összes kutyaféléjéből, de ebben az esetben nem tudtuk azonosítani az állatot az első vizsgálattal - magyarázta.

A tudósok feltételezése szerint a kölyök vagy farkas, vagy kutya, de lehet egy farkaskutya/korai kutya, azaz átmenet a farkas és a kutya között. A kölyök a Dogor nevet kapta, amely jakut nyelven barátot jelent, angolul azonban akár azt a kérdést is rejtheti, hogy dog or... azaz: kutya vagy - mi ez az állat.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Emberi csontokat is találtak a Baradla-barlangban

Közös ásatást végzett az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság és az ELTE Régészettudományi Intézet az aggteleki Baradla-barlangban. A régészeti feltárás során középső újkőkori használati tárgyakra és emberi csontokra bukkantak.

Emberi csontokat is találtak az aggteleki Baradla-barlangban - Képeken a feltárás

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük