Azonosítottak egy júliusban talált csontvázat: kiderült, hogy Napóleonhoz is köze van
Napóleon kedvenc tábornokának földi maradványira bukkantak Oroszországban.


- Kvíz! Emlékszel az általánosban tanult versekre? 8 idézet szerzőjére kérdezünk rá
- Kvíz! Átmennél most az elsősegélyvizsgán? 8 kérdés, amire nem csak a jogsi miatt kell tudni a választ
- Az 5 legrosszabb élelmiszer, ami rontja a vérkeringést: szűkítik az ereket, emelik a koleszterinszintet
- 22 évesen vesztették életüket a magyar sziámi ikrek: kegyetlenül kihasználták, vásárban mutogatták őket
- Dobó Kata 25 év után felvette a zöld miniruhát: A miniszter félrelépben láttuk rajta először
DNS-vizsgálatok igazolták, hogy Bonaparte Napóleon kedvenc tábornokának, Charles-Étienne Gudin földi maradványait találták meg orosz és francia régészek Oroszország nyugati részén. Az akkor 44 éves Gudin az 1812-es oroszországi hadjárat idején halt meg, egy ágyúgolyó találta el, és bár lábát amputálták, a sebe elfertőződött, és három nappal később meghalt Szmolenszk közelében.
Szívét visszavitték Franciaországba. A fakoporsóban fekvő egylábú csontvázra júliusban bukkantak egy parkban lévő épület alapjai alatt - olvasható a BBC News honlapján.
Pierre Malinowski francia történész, aki a tábornok maradványai után kutató régészcsoportot vezette, bejelentette, hogy DNS-tesztek igazolták, a maradványok egyeznek Gudin testvérének, Pierre César Gudinnak a DNS-ével, aki szintén Napóleon tábornoka volt. A DNS-vizsgálat minden kétséget kizárt - közölte Malinowski a France Bleu rádióval.

Gudin szívét a párizsi Père Lachaise temető kápolnájában temették el. A maradványok kutatásakor a régészek a napóleoni korszak egy másik tábornokának, Louis-Nicolas Davout-nak a memoárjából indultak ki, aki Gudin temetését megszervezte, és leírta annak helyszínét. Egy másik szemtanú visszaemlékezése segítségével jutottak el a koporsóhoz.
Az arisztokrata születésű Charles-Étienne Gudin ugyanabba a katonai iskolába járt, mint Bonaparte Napóleon. A feljegyzések szerint ő volt a francia császár egyik kedvenc tábornoka. Mellszobrát a versailles-i kastélyban őrzik, nevét feljegyezték a párizsi Diadalívre is, és a francia fővárosban utcát neveztek el róla.
Fotók: Getty Images
Születési sérülés torzította el Julius Caesar fejét
Kevesen tudják, hogy az egykori uralkodónak koponyarendellenessége volt, mely valószínűleg annak köszönhető, hogy születése közben komplikációk léptek fel, és megnyomódhatott a feje. A mostani az első olyan ábrázolás, mely teljes valójában megmutatja rendellenes fejformáját.
OLVASD EL EZT IS!

- franciaország
- történelem
Egy hatalmas tévhit Napóleonról: az iskolában is tanítják, pedig nem igaz

- történelem
- tudomány