Emberi csontokat is találtak az aggteleki Baradla-barlangban - Képeken a feltárás

Az aggteleki Baradla-barlang Európa egyik leggazdagabb régészeti lelőhelye.

Baradla-barlang, Aggtelek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Közös ásatást végzett az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság és az ELTE Régészettudományi Intézet az aggteleki Baradla-barlangban. A régészeti feltárás során középső újkőkori használati tárgyakra és emberi csontokra bukkantak, valamint előkerült egy i. e. 15-14. századból származó késő bronzkori leletegyüttes is.

A Baradla természeti értékét felismerve 1925-ben nyilvánították nemzeti kinccsé. A magyar állam tulajdonát képező barlang védelmét ma az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság látja el, és Európa egyik leggazdagabb barlangi lelőhelyeként tartják számon.

Történelmi kincsesbánya

Az aggteleki bejárat előtti építkezések miatt végzett leletmentő ásatások során 1969-ben Korek József, 1996-ban pedig Rezi Kató Gábor vezetésével a Magyar Nemzeti Múzeum régészei nagy mennyiségű újkőkori és késő bronzkori leletet - sírokat, cölöplyukakat, házalapot, padlószintet, tűzhelyet és kemencét - találtak. Megállapították, hogy a térségben még vannak érintetlen őskori rétegek. Nézz meg néhány fotót a legutóbbi régészeti feltárásról!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük