Orbán Viktor az árral szemben

A havat nem, de a vizet legyőzte?

A miniszterelnök intézkedéseire a nyugati sajtó is reagált, de a Facebookon is olvasható vélemény.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A kormány a márciusi hóhelyzetben katasztrófavédelmi szempontból elég csúnyán megbukott, amit a jelenlegi árvízi körülményekben próbál azonnali és túlbúzgó módon kompenzálni.

A miniszterelnök, Orbán Viktor katasztrófahelyzetben hozott intézkedéseivel a német Frankfurter Allgemeine Zeitung is foglalkozott. A cikk írója, Stephan Löwenstein szerint Orbán Viktor gyakorlatilag magához vonta az ár elleni küzdelem irányítását.

Így látják a németek

Miután a Duna vize rekordmagasságig nőtt a napokban, a magyar miniszterelnök úgy mutatta be magát a helyzetben, mint vezető válságkezelő. Nem csak Magyarországot sújtotta az árvíz, hanem Németországot és Ausztriát is, de az ottani vezetők annyit tettek, hogy elmentek a helyszínre, és biztosították a védekezőket a sürgősségi segélyről és minden segítségről.

Ehhez képest Orbán csakis ezzel foglalkozik. A cikk írója hozzátette, hogy valószínűleg Orbán el akarja kerülni a múltban elkövetett hibákat, mint amikor a hatalmas márciusi hóesésben az autópályák járhatatlansága miatt több ezer ember kényszerült az éjszakát vagy még többet a pályán tölteni, az autójában. A helyzetet ekkor a kormány nem tudta kezelni, hatalmas volt a felháborodás, és a Belügyminisztériumi sms sem segített az emberek kedélyállapotán.

Árvízi intézkedések

A korábban soha nem tapasztalt árvíz miatt a Külügyminisztérium június 10-ére rendkívüli munkanapot hirdetett dolgozói számára, miszerint a hétfői munkanapon árvízi védekezésre alkalmas ruhában jelenjenek meg, mert bármikor szükség lehet a segítségre.

A miniszterelnök elővigyázatosságból már kedden délelőtt vészhelyzetet hirdetett az egész országban, amit június 9-én reggel meghosszabbítottak. Ezt a kormányfő az esztergomi sajtótájékoztatóján jelentette be. Miután az árhullám azt a területet veszélyezteti jelenleg a legjobban, ahol a legtöbb ember él, és a legtöbb érték található, feszített munka következik a napokban.

Várhatóan a Duna apadásához hét-nyolc nap kell majd, így minden segítségre szükség lesz. A bonyolult közműrendszer miatt is rengeteg probléma adódhat, így a Fővárosi Csatornázási Művek munkáján is nagyon sok múlik. A honvédség jelenleg 7011 emberrel vesz részt a védekezésben, és további hétszáz katona van tartalékban, hiszen a Duna tetőzött, de még nem vonult el az ár.

Megdöbbentő és gyönyörű képek: így néz ki Magyarországon az egyik legnagyobb árvíz

Nézegess képeket!

Elolvasom

Orbán akcióban

A miniszterelnök csütörtöktől személyesen is részt vállalt a védekező munkálatokban, az első nap Komáromban irányította a csapatokat. Majd Esztergom kritikus helyeire látogatott el, vasárnap pedig a Duna-kanyarban és a Margitszigeten húzott gumicsizmát, Tarlós István főpolgármesterrel együtt. De vajon miért gondolta, hogy az irányítási munkálatokban részt kell vennie személyesen? Mindenesetre felmerül a kérdés: nem bízik meg a nem elég jó szakemberekben, illetve abban, hogy egyedül is elboldogulnak vészhelyzetben?

A miniszterelnök a 24 Óra című, Komárom-Esztergom megyei napilapnak adott interjújában fejtette ki, hogy a magyar állam jól teljesít katasztrófahelyzetben. Szerinte a minimum, hogy az államnak ilyen helyzetben hibátlanul kell végeznie a munkáját.

A márciusi katasztrofális hóhelyzetben ugyan nem hirdettek vészhelyzetet, ennek ellenére ugyanilyen módon kellett volna reagálnia az államnak.

A kormányfő a témával kapcsolatban annyit mondott, hogy nem lehet összehasonlítani a két helyzetet, mert a tavaszi hóhelyzet rövid lefutású vészhelyzet volt, ahol nem állt fenn közvetlen életveszély. Az árvíz pedig hosszú ás elhúzódó küzdelem. Valószínűleg azok az emberek, akik aznap az autójukban töltöttek húsz órát, nem így vélekednek. De a lényeg, hogy Magyarország tényleg összefogott, számtalan civil és karitatív szervezet, valamint önkéntes segíti a védekező munkát a jelen pillanatig.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ebből mi igaz?

Helyszíni beszámolók alapján a miniszterelnök közel sem fogalmazott pontosan nyilatkozataiban. Az egyik, római-parti önkéntes beszámolója alapján számukra megválaszolatlan a kérdés, hogy Orbán miért ment a gátakhoz. Telefonon értesítették a jelenlévőket, miszerint a miniszterelnök érkezését bármi áron biztosítani kell. A kormányfő hatalmas hullámokat generálva, hajóval érkezett volna a helyszínre. Azóta kiderült, hogy ebből semmi nem igaz, érthetetlen, hogy miért írta valaki.

Egy másik szemtanú szerint az Orbán Viktor által említett hivatásos szakértői gárda állományának nyoma sem volt a győri helyszínen. Helyettük viszont voltak önkéntesek, vizet osztó gyerekek, csokoládét és kávét kínáló boltosok és a nyolc órás munkájuk után betérő önkéntesek.

Ezt is szeretjük