Rettenetes nyílméregbékák költöztek Debrecenbe: amilyen kicsik, olyan veszélyesek
Rettenetes nyílméregbékák érkeztek Pécsről a debreceni állatkertbe.


- A Dallas Pamelája a plasztikai beavatkozásai után: a 71 éves Victoria Principal friss fotókon
- Kvíz: mennyire ismered Európa városait? Teszteld földrajzi tudásodat!
- Ő a 18 éves Gáspár Virág párja: bombázóvá fogyott Krisztián mellett
- 10 kérdéses törikvíz az ötödikes tananyagból: tudod, mikor kötötték a vérszerződést?
- 4 szuperegészséges húsféle, ami sokkal jobb a csirkemellnél: kevesen fogyasztják, pedig változatosan elkészíthetők
Öt rettenetes nyílméregbéka - Phyllobates terribilis - érkezett a pécsi állatkertből Debrecenbe. A jövevényeket a nagyerdei állatkertben, a trópusok egzotikus állatvilágát bemutató pálmaházban helyezték el - közölte a park igazgatója az MTI-vel kedden.
Nagy Gergely Sándor közleménye szerint a különleges békák már elfoglalták természethű kialakítású terráriumukat, ahol az újranyitást követően a látogatók is megtekinthetik majd őket.
Ritkán látni ilyen állatot itthon
A rettenetes nyílméregbéka ritka a hazai állatkertekben: mindössze Pécsen és immár Debrecenben találkozhatnak vele az érdeklődők. A debreceni állatkert új lakóinak neme ugyan ismeretlen, de remények szerint ivararányuk lehetővé teszi majd a szaporítást, amely terén az intézmény több békafajnál is szép sikereket ért el tavaly - tette hozzá az igazgató.
🇭🇺 Rettenetes új lakók a Pálmaházban! 🐸 Gyűjteményünk az ideiglenes zárvatartás alatt is tovább színesedik: ezúttal a...
Közzétette: Debreceni Állatkert, Növénykert és Vidámpark – 2021. február 23., kedd
A kizárólag Kolumbia csendes-óceáni partvidékének esőerdőiben őshonos rettenetes nyílméregbéka nemcsak a legnagyobb termetű - akár 5,5 centiméter hosszúra is megnövő -, hanem a leghalálosabb nyílméregbékafaj is. A bőrén található méreggel, amelyet feltehetően a természetben elfogyasztott hangyákból nyer, egyetlen egyed akár húsz embert vagy két kifejlett afrikai elefántbikát is képes lehet megölni.
A nyílméregbékákra jellemző evolúciós védekezési stratégia, hogy élénk színezetükkel - e faj esetében a citromsárga, mentazöld vagy narancssárga valamelyikével - kifejezetten felhívják a ragadozók figyelmét az elfogyasztásukkal járó veszélyre. Az emberi gondozásban nevelkedett egyedektől - amilyenek az új, debreceni lakók is - ugyanakkor nincs miért tartani, miután ők nem jutnak hozzá a méreg forrásául szolgáló speciális táplálékhoz.
Élőhelyének rohamos pusztulása miatt a faj veszélyeztetett besorolással szerepel a Természetvédelmi Világszövetség - IUCN - Vörös listáján, és bekerült a washingtoni egyezmény - CITES - védettséget adó II. mellékletébe is - jelezte Nagy Gergely Sándor.
A kiemelt kép illusztráció. Forrás: Getty Images.
Furcsa állatra figyeltek fel az internetezők
Az első szín, ami az albínó szóról az emberek eszébe jut, az a fehér. A legtöbb emlősállatra valóban ez jellemző, viszont a hüllőknél másképp fest a dolog. Náluk, így a teknősök esetében is, egy pigment megmarad a bőrben, így nem teljesen hófehérek, hanem van valamilyen színük.
OLVASD EL EZT IS!