Ilyet még nem láttunk: szárnyas manónak néz ki a sarkantyúskabóca

A különleges rovart egészen egyedi külsővel áldotta meg a természet.

Sarkantyúskabóca
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Néha egészen elképesztő, hogy a természet mennyire változatos és színes módon alakítja a környezetünket, és olykor egészen különleges külsővel ruház fel egyes állatokat. Ilyen a sarkantyúskabóca is, amihez foghatót csak nagyon ritkán látni.

Az egészen nagy termetű rovar Vietnámban, Thaiföldön és Délkelet-Ázsia más részein is él, és leginkább a licsifákat választja élőhelyének, de más egzotikus növényen is előszeretettel felbukkan. Különleges külseje miatt viszont gyakran gyűjtők áldozatává válik, hiszen nem számít védett állatnak.

Lámpásoknak hívják őket, mégsem világítanak

A sarkantyúskabóca első ránézésre olyan, mintha egy hosszúra nyúlt világítótestet tartana a feje felett, emiatt a helyiek gyakran a szentjánosbogarakra utalva lámpásnak hívják őket. A megnevezésével ellentétben az állat nem világít, a hosszú nyúlvány a táplálkozásban segíti, hiszen ezzel képes a fák kérgébe hatolni, ahonnan aztán lakmározhat. Képes összeállításunkban megnézheted, miért is hasonlít egy szárnyas manóhoz az elképesztően egyedi megjelenésű rovar.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük