Ilyet még nem láttunk: szárnyas manónak néz ki a sarkantyúskabóca
A különleges rovart egészen egyedi külsővel áldotta meg a természet.
Néha egészen elképesztő, hogy a természet mennyire változatos és színes módon alakítja a környezetünket, és olykor egészen különleges külsővel ruház fel egyes állatokat. Ilyen a sarkantyúskabóca is, amihez foghatót csak nagyon ritkán látni.
Az egészen nagy termetű rovar Vietnámban, Thaiföldön és Délkelet-Ázsia más részein is él, és leginkább a licsifákat választja élőhelyének, de más egzotikus növényen is előszeretettel felbukkan. Különleges külseje miatt viszont gyakran gyűjtők áldozatává válik, hiszen nem számít védett állatnak.
Lámpásoknak hívják őket, mégsem világítanak
A sarkantyúskabóca első ránézésre olyan, mintha egy hosszúra nyúlt világítótestet tartana a feje felett, emiatt a helyiek gyakran a szentjánosbogarakra utalva lámpásnak hívják őket. A megnevezésével ellentétben az állat nem világít, a hosszú nyúlvány a táplálkozásban segíti, hiszen ezzel képes a fák kérgébe hatolni, ahonnan aztán lakmározhat. Képes összeállításunkban megnézheted, miért is hasonlít egy szárnyas manóhoz az elképesztően egyedi megjelenésű rovar.
Miért félünk attól, amit nem ismerünk?
Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat?
A Femina Klub októberi vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között a mesterséges intelligencia rejtelmeiről beszélget. Vajon hogyan fog alakulni a világunk a mesterséges intelligencia térhódításával? Milyen szerepe lesz az AI-nak mindennapjainkban?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. október 24. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!