Közel 3 hónapon át fészkelt a kismadár a nő hajában: szoros kapcsolat alakult ki köztük
Hihetetlen történet látott napvilágot, egy kis madár közel három hónapon át fészkelt egy nő hajában.

- A természet ihletet ad (x)
- Jótékonysági főzés Dobó Ágival (x)
- Így okosítsd fel az irodát! (x)
- Tökéletes mosásra vágysz? Ezeket tartsd szem előtt! (x)
- „Szeretek vezető lenni, de még jobban szeretem, hogy nőként lehetek az” (x)
- Thomas Anders Budapesten! (x)
- Így biztosíthatod a higiéniát az otthonodban! (x)
- A 74 éves Maye Musk fürdőruhában szerepel a címlapon: ízléses képek készültek róla »
- Így tökéletesítheted a frizurádat egy színes kendővel: 3 egyszerű, de csodás variáció, amivel garantáltan sikert aratsz »
- Ez a retró minta a nyár legbájosabb trendje: játékos és feltűnő, mégis nőiessé teszi a szettet »

- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- A 4 legrosszabb reggeli, amit mégis sokan fogyasztanak: pillanatok alatt megemelik a vércukorszintet
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
Különös történet derült ki egy nőről, akinek a hajában közel három hónapon keresztül éldegélt egy kismadár. Az életre szóló kaland 2013-ban kezdődött, amikor Hannah Bourne-Taylor barátjával, Robinnal együtt elköltözött londoni otthonukból, és új életet kezdtek Ghánában.
Az egyébként fotósként dolgozó nő vízuma miatt nem tudott az afrikai országban munkát vállalni, az így keletkezett váratlan szabadidejét pedig arra fordította, hogy a helyi madarak szokásait tanulmányozta. Nem is gondolta volna akkor, hogy ez teljesen megváltoztatja az életét.
A hajban fészkelő madár
2018-ban különösen zivataros időszak köszöntött be, ez volt az az év, amikor megismerkedett Hannah Bourne-Taylor későbbi hajkoronalakójával, a kicsi pinttyel.
- A kis madár fészkét lefújta a szél egy közeli mangófáról, a falkája elhagyta - mesélte a The Guardian magazinnak. - A szemeit szorosan csukva tartotta, reszketett, még túl fiatal volt ahhoz, hogy egyedül túléljen. Beraktam egy kartondobozba, amit konyharuhával béleltem ki, és egész éjjel ébren maradtam, hogy ápolhassam.
A nő még egy madárszakértővel is beszélt, aki elmondta neki, hogy a kis jószágnak 12 hétre van szüksége ahhoz, hogy annyira megerősödjön, hogy szabadon lehessen ereszteni. Hannah hozzálátott a feladatnak, teremeszekkel etette, a saját kezében altatta el. 84 napon keresztül gyakorlatilag ő volt az édesanyja, és ebben az időszakban egészen szoros kapcsolat alakult ki köztük.
- Mellettem lebzselt, vagy a vállamra ült, miközben szobáról szobára jártam a házon belül, belém kapaszkodott akkor is, ha sétáltunk a kertben, ha autót vezettem. Szívesen pihengetett a kezemben - emlékezett vissza a nő.
Idővel a kis madár próbálgatta szárnyait is, rövidebb távokat repült a nő fejéről a vállára, vagy a vállára omló hajára. Mi több, a pinty mindennap egy kis fészket épített a hajába, és oda kucorodva aludt el. Szorgosan, napról napra újraépítette magának a hajból készült fészkét.
Hannah Bourne-Taylor egy nap észrevette, hogy a pintyfalka visszatért a terültre, és miután eléggé megerősödött, a nő úgy döntött, hogy ideje újra egyesíteni fajtársaival. Végül párjával együtt szabadon engedték a madárkát.
A nő jelenleg az angliai Oxfordshire városában él, még mindig szeretettel gondol vissza az aprócska állatra, aki ennyire a bizalmába fogadta. Azt mondta, hogy nevelése megtanította a jelenre fókuszálni, és örökre megváltoztatta a világhoz való hozzáállását. Olyan mély nyomot hagytak benne a Ghánában történtek, hogy még egy könyvet is írt róla Fledgling címmel.
Varázslatos fotókon a madarak világa
A világ legjobb madárfotóit díjazták, az alkotások pedig megérdemelten kaptak elismerést.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- madáretető
- madáretetés
Kamerát szerelt a madáretetőre, elképesztő képeket készített - Mutatjuk a legjobbakat!

- környezetvédelem
- környezetszennyezés