Egyetlen módszer, amivel nem felejted el többé a neveket
Neked is borzasztó a névmemóriád? Már nem sokáig!
Nincs annál kínosabb, mint amikor a bemutatkozás ellenére valakinek nem ugrik be a neve, pláne akkor, ha napi szinten kapcsolatban álltok.
Annak érdekében, hogy elkerüld az ilyen helyzeteket, érdemes tornáztatni az agyadat. Scott Hagwood memóriabajnok elárulja a titkot.
A kulcs a részletekben rejlik
Nagyon kellemetlen, amikor nem ugrik be valakinek a neve, és vissza kell kérdezned: ne haragudj, hogy is hívnak? Ám akkor sincs okod aggodalomra, ha nevek tekintetében a memóriád egy aranyhaléval vetekszik, ugyanis tudósok nemrégiben felfedezték, hogy az egyes arcvonások sokkal inkább meghatározóak a felismerés szempontjából, mint az arc egésze, így előbbiek révén nagyobb eséllyel tudod megjegyezni, hogy is hívják ismerőseidet.
Jason M. Gold, az Indianai Egyetem pszichológiai tanszékének docense szerint a múltban az az elképzelés élt, hogy a bemutatkozás során az arc egészét nézzük meg, és ennek alapján azonosítjuk az illetőt, ám valójában az egyes részek összessége sokkal nagyobb jelentőséggel bír a név megjegyzésének szempontjából. Hogy miként tudod a részletmegfigyelő képességedet és ezáltal a névmemóriádat fejleszteni, Scott Hagwood, a Memory Power szerzője, négyszeres nemzetközi memóriabajnok elárulja.
Húzd meg a ravaszt!
Tegyük fel, hogy találkozol egy Katalin nevű hölggyel. Minden bizonnyal nem ő az első ilyen nevű ismerősöd, ezért gondolj egy olyan Katalinra, akit már régóta ismersz. A módszer lényege az, hogy próbálj meg valamilyen kapcsolatot meglátni a két Katalin között, akár külső, akár belső tulajdonságok tekintetében, gondold végig, miben hasonlítanak. Azzal, hogy párhuzamot vonsz kettőjük között, felkészíted, más szóval felhúzod az agyad, és memóriaravaszként használhatod a közös vonásokat.
Mindenképpen olyan jellemzőt keress, ami eltér az átlagtól, és amitől beindul a gondolkodásod, hiszen például hosszú haja bárkinek lehet, ez nem túl egyedi vonás. Inkább olyanban érdemes gondolkodni, mint hogy öregebb Katalinnak problémás bőre van, míg fiatalabb Katalin olyan, mintha egy Clinique-reklámból lépett volna elő. Így a ravasz lövésre készen áll, neked csak annyi a teendőd, hogy meghúzd azt.
A 7 legdurvább illemtani baki, amit evés közben elkövethetsz, és nem is gondolnád
Nézegess képeket!
ElolvasomEgyéb lehetőségek
Hagwood szerint a ravaszos módszer a leghatékonyabb mind közül, ám van néhány hétköznapi lehetőség is, amit mindig bevethetsz. Például, amíg nem túl régi az ismeretség, érdemes minden egyes megszólításkor a nevén szólítani az illetőt, és belenézni az arcába, egészen addig, amíg nem rögzül a neve.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Persze ez kissé erőltetettnek tűnhet, de még mindig jobb, mint ha nem jut eszedbe az ismerősöd neve. Sőt, Hagwood szerint akár a nevekhez különféle rímelő tulajdonságokat is köthetsz, például Katalin, a havasi kankalin vagy Ibolya, a pipogya.
Neked jó a névmemóriád?
OLVASD EL EZT IS!
- internet
Ez a legnépszerűbb magyar oldal a Facebookon: te tagja vagy már?
- tudomány
- telefon