Ha ilyen fotót látsz, nagyon vigyázz! Rafinált, új módszerrel próbálkoznak a csalók
Egyre gyakrabban használják ezt a módszert a csalók.

Az utóbbi hónapokban egyre gyakoribb, hogy internetes csalók ismert emberek nevével és arcképével visszaélve, kitalált történetekkel csábítanak kriptovalutás befektetésekre, írja az OTP Bank az MTI-nek küldött közleményében.
A bűnözők mások mellett most az OTP Bank elnök-vezérigazgatójának nevét és fotóit használják fel arra, hogy gyanútlan és hiszékeny embereket tőrbe csaljanak, valószínűtlen hozammal kecsegtető, befeketésnek álcázott ígéretekkel megszerezzék az adataikat és a pénzüket.
Netes csalók
A közleményben Csányi Sándor ismételten felhívja a figyelmet arra, hogy soha, semmilyen médiumnak nem nyilatkozott kriptovalutás pénzkereseti lehetőségről, a leghatározottabban elhatárolódik minden ilyen közléstől.
Ez a csalási forma elsősorban a közösségi médiában terjed, a bankvezető ezúton is fokozott óvatosságra int az ilyen átverési kísérletek kivédése érdekében. Csányi Sándor a csalókkal szemben a szükséges büntetőjogi lépéseket már februárban megtette - olvasható az OTP Bank közleményében.
A rendőrség tanácsai online vásárláshoz: nem csak a webcímet kell ellenőrizni
Az online vásárlásnak két fő fajtája van: a webáruházas, ahol általában új termékeket lehet beszerezni számlával és jótálással, vagy piacteres, ahol főként használt termékeket értékesítenek. Mindkétfajta kereskedelmi tevékenységnek megvan az előnye, de komoly veszélyeket is rejthet! A rendőrség az alábbiakra hívja fel a figyelmet.
A rendőrség tanácsai online vásárláshoz: nem csak a webcímet kell ellenőrizni
Az online vásárlás során több dologra is érdemes odafigyelni. A rendőrség tanácsai.
ElolvasomBorítókép: Getty Images Hungary