Ilyen lesz az emberi test 100 év múlva: komplett testrészek tűnnek el
A következő századokban egész embercsoportok és testrészek tűnhetnek el a kutatók szerint.
- Huawei szupereszköz: az iroda parancsnoki hídja (x)
- A természet ihletet ad (x)
- 5 tipp, hogy a megfelelő laptopot válaszd az utazáshoz (x)
- Idén visszatér az egyik legnépszerűbb hazai gyereknapi program (x)
- Jótékonysági főzés Dobó Ágival (x)
- „Szeretek vezető lenni, de még jobban szeretem, hogy nőként lehetek az” (x)
- Mikor van az aranylakodalom, és mi van előtte, utána? – A legfontosabb évfordulók nevei, amik már feledésbe merültek »
- Könnyű hidratáló arckrémek szomjas, vízhiányos bőrre: árakkal és lelőhelyekkel »
- Eva Longoria csodás narancssárga szettjein ámulunk: megjelenésével vidám színfoltja a cannes-i forgatagnak »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
- Hevesi Tamás és Hevesi Kriszta balatoni nyaralója: a kétemeletes ház kívül-belül mesebeli
- Nem ébredés után mutatja a valós testsúlyt a mérleg - Mikor kell méredzkedni a tudomány szerint?
A tudósok szerint még nem fejeződtek be az evolúciós folyamatok, és az emberi test a jövőben több lassú, de fontos változáson is átmegy majd.
Összegyűjtöttük a legmeglepőbbeket: szerinted bejönnek majd az elméletek, vagy a kutatók csak találgatnak?
Eltűnik a vörös haj
Egyre csökken a világban a természetes vörös hajúak száma, és skót kutatók úgy gondolják, néhány száz éven belül teljesen megszűnik majd a vörös hajszín.
A tanulmány szerint a klímaváltozás okozza majd az ilyen embertípus eltűnését, és különösen Észak-Angliában, Skóciában - ahol a vörös hajúak 13%-a él - és Írországban következik be hamar a változás, az egyre kevésbé felhős ég miatt.
Elsőre kicsit homályos lehet az összefüggés, de dr. Alistair Moffat, a ScotlandsDNA kutatólabor igazgatója tisztába tette a dolgokat.
Elmondása szerint a vörös hajszínért felelős gén azért dominál ebben a régióban, mert segítségével a területre jellemző kevés napsütést jobban kihasználja a test, és elegendő D-vitamin jut a szervezetbe. Ha pedig nő a napsütéses órák száma, ez a gén nemcsak szükségtelen, de akár veszélyes is lehetne.
Ilyennek látták a jövőt a múlt században
Érdekes visszanézni, mit mondtak a múltbéli emberek a mi jelenünkről: összegyűjtöttünk néhány érdekes jóslatot, ami nem vált be.
Nem lesz kislábujjunk?
Egy korábbi kutatás szerint az emberi test még drasztikusabb változással áll szemben, ugyanis néhány évszázadon belül teljesen eltűnhet a kislábujj. A Harvard egyetem professzorai szerint az ember életmódjának módosulása miatt már nincs szükség erre a testrészre, és az egyensúlyozásban sincs feltétlenül szerepe.
Vannak, akiknél a kislábujj nem is érinti a földet, tehát gyakorlatilag teljesen felesleges, ezt pedig a kutatók szerint a természet is tudja, és hamarosan el is tünteti ezt az ujjat az emberi testről.
A bölcsességfog is történelemmé válhat
Bár a tudósok szerint a bölcsességfognak valamikor régen volt valamilyen funkciója, mára azonban nem sok értelme maradt. Egyes elméletek szerint ezért utódaink már valószínűleg csak hírből ismerik majd a sokaknak kínt okozó, felnőttkorban előbújó fogat, hiszen néhány száz éven belül megszűnhet a kialakulása. Sőt, már most is sokan vannak, akiknél rejtve marad a bölcsességfog, ez is összefüggésben lehet a várható változással.