Ha ilyen levelet kapsz a Magyar Postától, ne nyisd meg: adathalász e-maileket küldenek
Ismét a Magyar Posta nevében küldenek veszélyes e-maileket.

- Ráncok ellen igazi nagyágyú, segít megőrizni a bőr rugalmasságát: a marulaolaj eltörli az apróbb hibákat »
- Jennifer Lopez arcán valami nem stimmel: durván megszaladt a retus a cipőreklám fotóin »
- Ilyen bitang nőies tud lenni a rövid frizura: előtte-utána fotók mutatnak rá, milyen sokat jelent az előnyös, divatos fazon »

- Ki ajánlhatja fel először a tegeződést? 10 kérdés, amire mindenkinek illik tudni a választ
- Lilu is megszólalt a Glamour-gála botrányos celeb résztvevőiről: meglepő, mit írt róluk
- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Mi Argentína fővárosa? 8 kérdés a világ földrajzából, ami sokakat megizzaszt
- Hogyan jó: jeggyűrű vagy jegygyűrű? 8 összetett magyar szó, amiről sokan azt hiszik, hogy jól írják, pedig nem
A Magyar Posta nevével visszaélő adathalász üzenetek miatt adott ki figyelmeztetést a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NBSZ NKI).
Honlapjukon is közzétett rendkívüli tájékoztatójukban azt írták: jelentős növekedés tapasztalható a csomagszállítás ürügyén érkező, valójában azonban a felhasználók személyes adatainak ellopására készített, úgynevezett adathalász levelek terjedésével kapcsolatban.
Erre érdemes figyelni az ilyen e-mailek esetében
Az üzenetek első ránézésre is gyanút kelthetnek, a nyelvtani hibák és a hivatalostól eltérő nyelvezet - például tegező megszólítás - miatt. Felhívták a figyelmet továbbá, hogy a káros weboldalak sok esetben rendkívül jól utánozzák a valódi felületek arculati elemeit, például logók, színek, tipográfiai jellemzők lemásolásával, azonban a weboldal címe ekkor is árulkodó lehet.

A kibervédelmi intézet azt javasolja, soha ne kattintsanak az e-mailben érkező bejelentkezési vagy személyes, illetve érzékeny adat megadását kérő üzenetekben szereplő hivatkozásokra, hanem minden esetben külön keressenek rá az adott cég vagy szervezet hivatalos weboldalára, és ott bejelentkezve ellenőrizzék a kapott üzenet valóságtartalmát. Továbbá, ha valaki munkahelyi e-mail-fiókjába érkezik gyanúsnak ítélt levél, jelölje meg "spam" üzenetként, valamint értesítse a szervezet információbiztonsági felelősét, rendszergazdáját.
Kitértek arra is: előfordulhat, hogy az adathalász üzenetek csatolmányt is tartalmaznak (például egy Word-dokumentumot, egy tömörített .iso vagy .pdf kiterjesztésű fájlt). Ezeket nem szabad megnyitni, letölteni - figyelmeztetett az NKI. Kiemelték, ha valaki adathalászatra utaló eseményt tapasztal, haladéktalanul értesítse az érintett szervezet információbiztonsági felelősét vagy rendszergazdáját, és jelentse be intézetükhöz a csirt@nki.gov.hu incidensbejelentő e-mail-címen - írta közleményében az NKI.
4 egyszerű lépés, amivel szilárdabbá teheted a biztonságodat az interneten
Az elmúlt hónapokban elképesztően sok hackertámadás érte nemcsak a multicégeket, hanem a magánembereket is, pedig néhány egyszerű lépéssel kizárhatod a nemkívánatos személyeket a gépedből.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)