Mit kell tenni, ha észreveszed, hogy ki akarnak rabolni? Az önvédelmi szakértő tanácsai
Önvédelmi technikák elsajátításával elérhető, hogy erős lélekjelenléttel reagálj az ilyen helyzetekben.


- Te felismered ezt a KRESZ-táblát? 8 kérdés, amire tudni kell a választ a közlekedésben
- Bajban lesz, aki felújít vagy építkezik 2023-ban: erre sokan nem is gondolnak, pedig kellene
- Melyik folyó mellett van Barcs? 8 fogós kérdés Magyarország földrajzáról
- Fejezd be a régi mondást: a hazug embert hamarabb...
- Lovas Rozi ritkán látott férjével: János ilyen jóképű pasi
Döbbenetes felvétel járta be a sajtót a napokban. A fonódó villamoson akarta kivenni egy férfi egy hölgy kezéből annak mobiltelefonját, ám az nem engedte, ezért amikor megérkeztek a Móricz Zsigmond téri megállóhoz, a rabló szabályosan lerángatta a nőt a járműről. Kovács Ildikó önvédelmi szakértő az Echo TV Jó reggelt! című műsorában beszélt arról, miként védhetjük ki az ilyen jellegű alattomos támadásokat.
A fonódó villamoson akarta kitépni egy férfi egy hölgy utas kezéből annak mobiltelefonját, ám a nő ellenállt, és ráfogott a készülékre. A támadó azonban itt nem állt meg, lerángatta áldozatát a járműről, akinek végül utastársai segítettek a bűncselekmény megakadályozásában.
- A hölgy nagyon jól reagált, mert fogta folyamatosan a telefonját, a környezetében lévő urak pedig a segítségére siettek - mutat rá a szakértő, aki szerint önvédelmi technikák elsajátításával elérhető, hogy hasonlóan jól, erős lélekjelenléttel reagáljuk az ilyen helyzetekben.

- Tömegközlekedési eszközön az ajtótól távol ülve érdemes mobiltelefonozni - javasolja a szakértő. Kovács Ildikó szerint fontos, hogy amennyiben dolgozol a telefonon, figyelni kell a környezetre, és azt eszközt mindig stabilan kell tartani a kezedben. Tökéletes reakció lehet az áldozat részéről, hogy abban a pillanatban, ahogyan érzékeli, hogy ki akarják tépni a kezéből az értékét, azonnal ráfog, két kézzel szorítja, közben pedig térdre, lábszárra irányzott rúgásokkal állítja meg a támadót. Ezután kéz csavarásával meg kell próbálni kiszabadulni, közben pedig hangosan kiabálva segítséget kérni.
Cselekedni vagy megadni magad?
Kovács Ildikó azonban azt is elmondta, hogy nem minden esetben kell felvenni a kesztyűt a támadóval szemben. Amennyiben késő esete a járművön csak az áldozat vagy a rabló, esetleg több rabló található, úgy érdemes inkább a testi épségedet védeni, hiszen az iratok és az értékek pótolhatók. Hangsúlyozta, hogy a rablók minden esetben a könnyű prédákat keresik, így amennyiben testtartásoddal határozottságot sugallsz, szemeddel gyakran pásztázod a környezetedet, táskádat a karodra fűzöd, telefonodat pedig stabilan tartod, jó eséllyel elkerülheted, hogy áldozattá válj.
Fotók: Getty Images