Igazi szenzáció: leopárdkölykök születtek Gyöngyösön - Ezek az első fotók róluk

A Gyöngyösi Állatkert új lakói elképesztően édesek.

Leopárd Gyöngyösön
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mindig nagy öröm, amikor egy állatkert új lakókat üdvözölhet, és ez most sincs másként a Gyöngyösi Állatkertben, ahol leopárdkölykök születtek. A helyes kis jószágok október 4-én látták meg a napvilágot, és most, november közepén mutatkoztak be a nyilvánosságnak.

A két leopárdbébi nagyon eleven és játékos, ám más információt még nem közöltek róluk, így a nevüket és a nemüket sem lehet még tudni. A róluk készült fotók alapján viszont az jól látszik, hogy jól vannak, egészségesek, és nem mellesleg nagyon aranyosak is.

Az egyik legtekintélyesebb faj a világon

A leopárdok - vagy másik, ismertebb nevükön párducok - a nagymacskafélékhez tartoznak, megjelenésükkel, gyorsaságukkal és zsákmányszerzésükkel nagyon tekintélyes állatnak számítanak. Természetes közegükben leginkább Afrikában, illetve a Közel- és Távol-Keleten találhatók, de már rengetegen élnek közülük állatkertekben. Magyarországon is a legtöbb ilyen intézményben megtalálható, Budapest, Miskolc, Debrecen, Nyíregyháza, Szeged, Jászberény, Kecskemét és Pécs után most Gyöngyös is büszkélkedhet a gyönyörű állatokkal. Sajnos a vírushelyzet miatt egyelőre személyesen nem látogathatók a kis leopárdok, addig is képeken mutatjuk az új lakókat.

A leopárdok rendkívül sokáig, akár 21 évig is élhetnek, a nőstények pedig csak 3 hónapig vemhesek kölykeikkel.
Fotó: MTI/Komka Péter
Gyakran összekeverik őket az olyan nagymacskákkal, mint a jaguár vagy a gepárd, de az élőhelyük, életmódjuk és viselkedési szokásaik teljesen eltérőek.
Fotó: MTI/Komka Péter
Magyarországon legfőképp perzsa és észak-kínai leopárdokat lehet látni az állatkertekben, de van, ahol alfaji hibridek is megtalálhatók.
Fotó: MTI/Komka Péter
A kis leopárdokat Major Gyula állatorvos gyöngyösi rendelőjében vizsgálták meg.
Fotó: MTI/Komka Péter
Nagyon sikeres és veszélyes ragadozó, a természetes közegükben általában éjjel, vagy alkonyatkor vadásznak.
Fotó: MTI/Komka Péter

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

(Képek forrása: Komka Péter/MTI)

Ezt is szeretjük