Ezekben a városokban újra nőtt a koronavírusos megbetegedések száma: friss listát közöltek

A friss járványügyi adatok szerint ismét nő a megbetegedések száma.

Koronavírus szennyvíz koncentráció
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Több város szennyvizében határozott növekedésnek indult a koronavírus koncentrációja a múlt héten - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a legfrissebb adatokat ismertetve a honlapján.

A közlemény szerint a 34. héten az adatok növekedést mutattak a budapesti agglomeráció vizsgált városaiban (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta), valamint Kecskeméten, Miskolcon, Pécsen, Salgótarjánban és Szombathelyen.

Tovább fog emelkedni a fertőzöttek száma

A mért koncentrációk tíz mintavételi hely esetében (Budapest mindhárom szennyvíztisztítója, a vizsgált agglomerációs települések közös mintája, Kecskemét, Miskolc, Pécs, Salgótarján, Szeged és Szombathely) a mérsékelt, míg a többi vizsgált település (12 város) esetében az alacsony kategóriába esnek.

korona-szennyvíz1
Fotó: Andrew Brookes / Getty Images Hungary

- A szennyvízeredmények azt mutatják, hogy a fertőzöttek száma továbbra is emelkedni fog - írták, ezért arra kérték az embereket, hogy még inkább figyeljenek egymásra. Az NNK kérte továbbá, hogy aki még nem tette, az éljen az ingyenes védőoltás lehetőségével.

Az illatok terápiás ereje

Már megvásárolható a Femina első könyve: 

A láthatatlan gyógyító

Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? 

Promóció

Ennyi ideig maradnak az antitestek a szervezetben a koronavírus után

Az olasz közegészségügyi intézet kutatói fontos eredményre jutottak az antitestek tanulmányozása közben.

Ennyi ideig maradnak az antitestek a szervezetben a koronavírus után: egy új kutatás mutatta ki

Az olasz közegészségügyi intézet kutatói fontos eredményre jutottak az antitestek tanulmányozása közben.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük