Fontos felfedezést tettek a kutatók: a koronavírus elleni harcban segíthet egy kígyó mérge
A brazil kutatók eredményei nagyon ígéretesek, és sokat segíthetnek a koronavírus elleni harcban.

- Esztétikus ajakfeltöltés túlzások nélkül: 3 eljárás, amivel természetes hatás érhető el »
- Császármetszés utáni heg egy bikinis fotón: a gyönyörű modell sok nőnek segít, hogy elfogadja testét »
- A legfinomabb vízhajtó gyümölcsök és zöldségek tavasszal: fokozzák az anyagcserét és feldobják a frissítő smoothie-t »

- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- A 4 legrosszabb reggeli, amit mégis sokan fogyasztanak: pillanatok alatt megemelik a vércukorszintet
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
Már közel másfél éve az életünk meghatározó része lett a koronavírus, és bár úgy tűnhet, hogy már egyre kevesebb megbetegedést és halált okoz a járvány, a szakértők még továbbra is óvatosságra intik az embereket, hiszen még nem ért véget.
Éppen ezért a kutatók folyamatosan dolgoznak azon, hogy végre le lehessen zárni a járványhelyzetet, a brazil tudósok felfedezése pedig akár fontos mérföldkő is lehet ebben. A vizsgálataik alapján arra jöttek rá, hogy a kígyóméreg egy molekulája megakadályozta az új típusú koronavírus reprodukcióját majomsejtekben.
A méreg egy nagyon fontos fehérjéjét iktatja ki a koronavírusnak
A Dél-Amerikában élő gödrösviperafaj (Bothrops jararacussu) a világ egyik legmérgesebb, legagresszívabb kígyófaja, mérge akár tizenhat embert is megölhet. A brazil kutatók tanulmánya szerint a méreg egy molekulája 75 százalékban megakadályozta az új koronavírus szaporodását a majomsejtekben, ez az eredmény pedig akár egy olyan gyógyszer kifejlesztésében is segíthet, ami legyőzheti a Covid-19-et okozó SARS-CoV-2-t.

A tanulmány egyik szerzője, a Sao Pauló-i Egyetem professzora, Rafael Guido szerint a méreg egy komponense a vírus egy nagyon fontos fehérjéjét iktatja ki. A szakértő elmondta, hogy a peptidet már elő tudják állítani laboratóriumban is, emiatt nem kell a viperákat befogni és tenyészteni ahhoz, hogy hozzájussanak az anyaghoz. A tudósok ezután szeretnék kideríteni, az emberi sejtekre milyen hatással van az anyag, és képes-e megakadályozni, hogy a vírus a sejtekbe hatoljon.
Új koronavírus-variánst azonosítottak Magyarországon: már a WHO listáján is szerepel
A magyar tudósok által azonosított új mutáció az alfa és a delta vírusvariánsra jellemző egy-egy tüskefehérje-mutációt egyszerre tartalmazza.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)