Bizarr módszerrel pótolják a lakókat a kihalt japán faluban: elképesztő látvány az utcákon

A kihalt japán falu hangulata elképesztően fura.

A kihalt japán falu
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Japán demográfiai krízisen megy keresztül: több mint 20 ezer olyan lakóközösség van az országban, ahol az emberek nagy része 65 év feletti. Ezeken a településeken általában a munkalehetőségek is korlátozottak, így  megalapozott a félelem, hogy az a kevés fiatal is, aki maradt, bármikor elköltözhet. Ilyen falu Ichinono is, ahol a megfogyatkozott népesség érzi a magányt.

Elkezdtek hát gondolkodni rajta, hogyan érjék el, hogy ne mindig a kihalt utcákra kelljen kilépni, ha valami dolguk van a házon kívül. Furcsa ötletük támadt, amit meg is valósítottak, ennek hatására még a világsajtó is felfigyelt rájuk.

A kihalt japán falu

Ichinono egyre inkább kihalt japán falu: ma már alig 60-an élnek ott, és a lakosság jelentős része idős ember. A gyerekek, unokák, akik ott születtek, már felnőttek, jellemzően egyetemre mentek egy lehetőségekkel teli nagyvárosba, és sosem tértek vissza. A lakók ezért egyre magányosabbnak érzik magukat, hiányzik nekik a régi pezsgés. Ezért kitalálták: ember nagyságú bábukat készítenek, és különböző jeleneteket állítanak fel velük az utcákon. Az alábbi poszt képeit a szélükön található nyilakkal lapozhatod.

A bábokat változatos tevékenységekhez rendezték be: vannak köztük hintázó, bicikliző, babakocsit toló vagy épp csak nézelődő példányok. Az ottaniak szerint ettől egészen más az utcák hangulata, és a házból kilépve így nem a teljes üresség fogadja őket: a jeleneteknek köszönhetően olyan érzésük támad, mintha megtöltenék a környéket a fiatalok, akik mindennapi dolgaikat végzik.

Úgy gondolják, még ha mozdulatlanok is a bábuk, akkor is jólesik rájuk nézni, mert a jelenlétükkel azt sugallják, hogy a lakók nincsenek egyedül. Úgy fogják fel a különböző installációkat, mint az emberi törődés lenyomatát, ami szintén erősíti az érzést, hogy mások is vannak a környéken, hiszen valaki elkészítette őket. Aki pedig részt vesz az elkészítésükben, lefoglalja magát, és az, hogy társaival egy közös projekten dolgozik, erősíti a valahová tartozás élményét.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A bábok elkészítéséhez régi ruhákat, textileket és próbababákat használtak, valamint olyan tárgyakat, amelyeket a lakók már évek óta csak rakosgattak a ház körül. Egy 88 éves helyi özvegyasszony azt mondta az AFP hírügynökségnek: mára valószínűleg többen vannak a figurák, mint a valódi lakosok. Bár egy kívülálló számára egészen furcsa, már-már bizarr lehet a látvány, az ichinonói idős emberek mindennapjait megkönnyíti a kezdeményezés.

Kellemes erdei sétára indultak, de erre a látványra nem számítottak

Furcsa erdei fotók készültek néhány kiránduló átlagosnak induló túrája során.

Elolvasom

A kiemelt kép illusztráció. Forrás: Getty Images.

Ezt is szeretjük