Rejtett kamrák titkára leltek a gízai nagy piramisban: az elektromágneses energia itt gyűlik össze
Érdekes felfedezést tettek a piramist tanulmányozó tudósok.
Ha vannak a világnak olyan építményei, melyek meglepetések és talányok tárházát jelentik, akkor ezek Egyiptom gigászi piramisai, melyek pontos funkcióját mindmáig nem tudni biztosan. A gízai nagy piramis, mely a csodás látványt nyújtó piramishármas legnagyobbja, most több ezer év után betekintést engedhet valós céljába.
A piramisban, melyet időszámításunk előtt a 26. században emeltek Hufu fáraó számára, rejtőzködő, energiagyűjtő kamrát sejtenek.
A vizsgálat részletei
A piramis kicsinyített mását használták fel orosz kutatók, amikor annak elektromágneses tulajdonságait felmérték. A kis piramismodellre, mely alatt a valódit modellező talajt is elkészítették, 200 és 600 méter közötti hullámhosszú elektromágneses energiát küldtek.
Azt tudni, hogy a piramisban több rejtett kamra is található. Egy a király, egy a királyné sírhelye lehetett, valamint van egy befejezetlen is annak alapzatánál. A szakértők úgy számoltak, hogy nincs az ismerteken kívül más üreg az ősi építményben. Ezt feltételezve, mint kiderült, a rejtett kamrák különleges fizikai tulajdonsággal bírnak - igaz, ezt az egykori egyiptomiak nem biztos, hogy tudták.
A felső két kamra meglétével a piramis a rá érkező elektromágneses hullámokat képes az alapzat szintjére összpontosítani. A felfedezés ugyan óriási, egyelőre további vizsgálatok szükségesek, és az is kérdés, vajon nem csak a modellel sikerülne-e a kísérlet.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Előrelépés a tudományban és a technológiában
Részint az egyiptológiában és magában az archeológiában, részint az energiatermelés és -felhasználás gyakorlati haszna miatt is érdekes lehet ez a felfedezés, ugyanis egy, a célra alkalmas anyag megválasztásával piramisszerkezetű nanorészecskék lennének előállíthatók, melyek előrelépést jelentenének a nanoszenzorok és hatékonyabb napelemek gyártásában.
Sokan nem így képzelték Tutanhamont: egész alakos rekonstrukció a fáraóról
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- vallás
- rekonstrukció
Így nézhetett ki Mária Magdolna - Sokan úgy hiszik, Jézus felesége lehetett
- érdekesség
- művészet