Emberi szervnyomtatás és űrturizmus - 9 jövőbeli találmány, ami megváltoztathatja a világot

Vannak olyan formabontó innovációk, amik gyökeresen változtatják majd meg életünket.

Jövőbeli találmányok
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az innovációk jelentős szerepet játszanak a világ fejlődésében. Az önvezető autóktól a mesterséges intelligenciáig folyamatosan jelennek meg új technológiák, amelyek képesek átalakítani a társadalmat, a hétköznapokat és javítani az emberek életminőségén.

Gondolj csak vissza az elmúlt pár évre, évtizedre. 2010-ben például még sehol nem volt a ChatGPT, de a filmeket is Netflix helyett csak a tévében nézted. Akár egy évtized is elég ahhoz, hogy gyökeresen megváltozzanak az emberek kommunikációs csatornái, a kultúrafogyasztási és vásárlási szokásai.

9 jövőbeli találmány, ami megváltoztathatja a világot

Vannak felesleges, olykor nevetséges múltbéli találmányok, amik ma már nagyon furcsának hatnak. Akadnak azonban olyan történelmi jelentőségű innovációk, amik nélkül nem lenne ma ugyanolyan a világ. Most mutatunk kilenc - talán nem is annyira távoli - jövőbeli találmányt, amiket ha egyszer valóban megalkotnak, gyökerestül felforgatják majd az életünket!

Így képzelték el a jövőt néhány évtizeddel ezelőtt - Kattints tovább!

A múltban is gyakran elképzelték, hogyan alakulnak majd a következő évtizedek. Mivel a jövő víziói éppen most aktuálisak, ezért már tudjuk, hogy számos elképzelés megmaradt a fantázia szintjén, vagy teljesen máshogy következett be, amint ahogy jósolták.

Retró fotókon, ahogy a múltban elképzelték a mostani világunkat: nem igazán jöttek be a számítások

Nézegess képeket!

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük