Az első kamerákat szinte fel sem lehetett emelni: 8 elképesztő találmány a múltból, ami ma nagyon furcsának hat

Ahogy a technológia egyre jobban fejlődik, úgy válnak egyre furcsábbá a régi korok találmányai.

Találmányok a múltból
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Húsz évvel ezelőtt még teljesen természetesnek számítottak az antennás vagy éppen vezetékes telefonok, a mai fiatalok pedig nagy szemekkel csodálkoznak, ha meglátnak egy-egy ilyen eszközt. 

Fejlődik a világ, néha viszont nem árt visszatekinteni azokra az időkre, amikor az általunk használt készülékek elődei születtek.

Furcsa találmányok a múltból

Ma már szinte teljesen körbeveszi az életünket a technológia, nem véletlen, hogy a legfiatalabb generációkra gyakran használják a „digitális bennszülöttek” kifejezést is. Ám nem mindig volt ennyire magától értetődő az életet megkönnyítő készülékek használata, így a kezdetleges próbálkozások sem mindig alakultak tökéletesen - és főleg mai szemmel nézve tűnnek nagyon furcsának.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

(Képek forrása: Reddit, Flickr)

Ezt is szeretjük