82 éve ezen a napon tört ki a II. világháború: ritkán látott fotókon az emberiség egyik legszörnyűbb időszaka
Még ennyi idő után is felfoghatatlan, ami a II. világháború idején történt.
A nagy csaták és háborúk már a civilizációk hajnalán is jelen voltak az emberek életében, hiszen a terjeszkedés, területszerzés vagy érdekérvényesítés miatt ezt látták az egyetlen járható útnak. Gondolhatnánk, hogy ezek a középkor után már sokkal kevésbé voltak jellemzőek, de az igazi világégés sokkal később, a 20. században kezdődött.
Már az 1914 és 1918 között zajló I. világháború is rendkívül megviselte a társadalmat, majd ezután jött a nagy gazdasági világválság 1929-ben, ami óriási munkanélküliséget és szegénységet eredményezett. Ezt 1933-ra sikerült leküzdeni, néhány év múlva azonban elkezdődött az emberiség történetének legnagyobb és legtöbb halálos áldozattal járó fegyveres konfliktusa, a II. világháború.
Ritka képeken a II. világháború eseményei
82 évvel ezelőtt, 1939. szeptember 1-én a német csapatok megtámadták Lengyelországot, ez pedig belobbantott egy olyan lángot, ami szörnyű események sorozatát idézte elő. A szövetségesek és a tengelyhatalmak szembenállása több tízmillió ember halálát okozta, sokaknak pedig örökre tönkrement az élete. A szomorú évforduló alkalmából olyan fotókat gyűjtöttünk össze, amiket csak ritkán lehet látni, és elképesztő szörnyűségekről mesélnek.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
(Képek forrása: Getty Images Hungary, Reddit, Twitter, Wikipédia)